Alkoholizm w podeszłym wieku

 alcoholic alkoholizm

Alkoholizm – wstydliwy problem seniorów.

dr Joanna Plak-Warecka

Alkoholizm jest chorobą bardzo „sprawiedliwą”. Może dotknąć każdego, bez względu na płeć, wiek, status na rynku pracy. Pandemia nasiliła to zjawisko i przyczyniła się do wzrostu odsetka osób nadużywających alkohol, także wśród seniorów.

Charakterystyka populacji osób uzależnionych od alkoholu w wieku 60+

Czytaj więcej...

Partner na jesień życia

 Szczesliwa para

Dojrzała miłość. Gdzie można znaleźć partnera na jesień życia?

dr Joanna Plak-Warecka

Miłość można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie życia, w miejscu które teoretycznie nie sprzyja romantycznym spotkaniom. Gdzie jej szukać, aby znaleźć? W niniejszym artykule znajdzie się kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej...

Miłość w starszym wieku - 60+

Na spacerze

Fakty i mity randkowania seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Jak dowodzą statystyki z roku na rok coraz więcej seniorów jest zainteresowanych zawieraniem nowych znajomości o podłożu romantycznym. Rośnie liczba portali randkowych dedykowana osobom w wieku 50+; pojawiają się programy telewizyjne im dedykowane, jak Sanatorium Miłości. Rynek usług matrymonialnych dla seniorów rozkwita. Jakimi rządzi się zasadami?

Czytaj więcej...

Aktywność seksualna seniorów

erotica trzy roze 1

Senior aktywny seksualnie – jak podnieść libido i zwiększyć potencję.

dr Joanna Plak – Warecka

Współcześni seniorzy są głodni życia i to w każdym jego wymiarze. Chcą nie tylko podróżować czy uprawiać sporty, ale także chcą uprawiać seks do późnej starości. Często w realizacji tej ostatniej potrzeby przeszkadza stan zdrowia i tutaj naprzeciw wychodzi współczesna medycyna, która skutecznie pomaga w wielu przypadkach, sprawiając że seniorzy mogą bardzo długo cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Czytaj więcej...

Samotni seniorzy - współczesne swatki - jak i gdzie szukać

Kobieta po przejsciach lake

Portale randkowe dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

W dzisiejszych, trudnych czasach, czasach lockdownu, izolacji, osamotnienia, potrzeba kontaktu i znalezienia bliskiej osoby zyskuje na znaczeniu. Trudniej to zrobić w sposób tradycyjny, bo strach, bo ograniczenia, więc wiele osób przenosi swoją aktywność do Internetu. Nie inaczej jest w przypadku seniorów.

Czytaj więcej...

Seniorzy na Podkarpaciu - cz. I

 DPS Glinik 1

Seniorzy w województwie podkarpackim

Cz. I

dr Joanna Plak-Warecka

Piąta część informatora, poświęconego działaniom realizowanym na rzecz seniorów w poszczególnych województwach, jest dedykowana regionowi podkarpackiemu. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane informacje na temat wybranych form wsparcia instytucjonalnego (DPS) dla seniorów zamieszkujących na Podkarpaciu.

Czytaj więcej...

Seniorzy na Podkarpaciu - cz. II

Seniorzy w województwie podkarpackim

Cz. II

dr Joanna Plak-Warecka

Seniorzy zamieszkujący w województwie podkarpackim mogą poszerzyć swoje kompetencje technologiczne poprzez udział w projekcie Podkarpacki E-senior. Projekt zakłada umożliwienie 1600 osobom w wieku 65+, z wybranych 73 gmin województwa, nabycie i utrwalenie kompetencji cyfrowych z zakresu obsługi laptopa, tableta oraz smartfona. Uczestnicy projektu wezmą udział w 15 czterogodzinnych spotkaniach w następujących obszarach tematycznych: zdrowie (np. jak uzyskać porady zdrowotne za pośrednictwem sprzętu elektronicznego), relacje społeczne (np. jak kontaktować się „na żywo” z bliskimi mieszkającymi za granicą), odpoczynek i hobby (np. jak pozyskać informacje o atrakcjach turystycznych dedykowanych seniorom), finanse (np. jak robić zakupy online), sprawy codzienne (np. jak zaplanować podróż).

Czytaj więcej...

Seniorzy na Podkarpaciu - cz. III

Seniorzy w województwie podkarpackim

Cz. III

dr Joanna Plak-Warecka

Projekt „Srebrny interes-seniorzy w grze” jest realizowany przez Stowarzyszenie Kreatywny Senior. Jego celem jest zwiększenie znaczenia seniorów w życiu publicznym poprzez tworzenie pozytywnego wizerunku starości, która napędza rozwój „srebrnej” gospodarki oraz angażowanie osób starszych w działania międzypokoleniowe. Seniorzy, we współpracy z władzami miasta i lokalnymi organizacjami ,będą mieli możliwość wypracowania innowacyjnych rozwiązań na rzecz poprawy jakości ich życia w Rzeszowie. Grupą docelową projektu są osoby w wieku 50+, które należą do jednej z poniższych grup: są wykluczone cyfrowo, poszukują rozwiązań mających na celu poprawić jakość życia, są aktywne społecznie i angażują się w działania organizowane przez władze miasta.

Czytaj więcej...

Podkategorie