Rajd po zdrowie 9 lipca

Rajd po zdrowie Malta

Niemożliwe nie istnieje. Udowadniają to osoby ze szpiczakiem mnogim, czyli nowotworem krwi. Jeżeli chcesz okazać im wsparcie dołącz do „Rajdu po Zdrowie” Ruszają zapisy do drugiej edycji „Rajdu po Zdrowie” organizowanego przez Fundację Carita, pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka i Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka. Rajd odbędzie się 9 lipca nad poznańską Maltą. Akcja ma charakter ogólnopolski i międzynarodowy. W wydarzeniu będzie można wziąć udział również online z każdego miejsca na świecie. Wystarczy rejestracja na stronie rajdpozdrowie.org, deklaracja przejechanych kilometrów i otwarte serce.

Czytaj więcej...

Konkurs dla seniorów

konkurs praca sprzed lat 1200

JUŻ JEST! KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „PRACA SPRZED LAT”

Zachęcamy wszystkie osoby 50+ zamieszkujące teren województwa warmińskiego- mazurskiego lub kujawsko-pomorskiego do udziału w zabawie pełnej wspomnień. Konkurs związany jest z tematyką pracy, która przypada na przełom XX/XXI w. Jesteśmy ciekawi jakie fotografie kryją się w Waszych domach. Mamy nadzieję, że zaspokoicie naszą ciekawość i podzielicie się z nami fotografiami z czasów dawnej pracy. Zdjęcia mają pomóc w pokazaniu jakie zmiany wywołała technologia na poszczególnych stanowiskach pracy na przestrzeni lat.

Czytaj więcej...

Królewskie śniadanie - przepisy

Jajecznica na sniadanie

Niezbędny składnik porannego menu, czyli w jaki sposób zjeść jajko na śniadanie. Znane przysłowie mówi: „Jedz śniadanie królewskie, obiad książęcy i kolację żebraczą”. Wielu dietetyków podkreśla, że z tego powiedzenia wynika istotne przesłanie wskazujące śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia, który ma dać nam siłę, energię i zdolność koncentracji na cały dzień. A jaki produkt powinien znaleźć się w idealnym porannym menu? Oczywiście – jajko!

Czytaj więcej...

Uwaga kleszcze - zapobieganie

Kleszcze gorka

Jedziesz na majówkę? Uważaj na kleszcze, sezon właśnie się zaczął.

Wiele osób nawet nie zauważa ukąszenia przez kleszcza, ponieważ nie zawsze skutkuje ono charakterystycznymi zmianami na skórze. Borelioza to bardzo podstępna choroba i objawia się na jeszcze wiele innych sposobów, ale część z nich pojawia się dopiero po kilku tygodniach.

Czytaj więcej...

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

archiwum Alicja i Kamila

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej został ustanowiony przez Unię Europejską w 2011 roku. Ta kartka w kalendarzu ma przypominać o trosce o osoby starsze. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich już prawie od 19 lat odpowiada na pogłębiającą się samotność osób starszych. Priorytetem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy osamotnionym seniorom.

Czytaj więcej...

Przepisy na potrawy z jaj_2022

Potrawy z jaj 2022

Przepisy na jajka nie tylko na Wielkanoc. Ugotowane na twardo połówki posmarowane majonezem i posypane szczypiorkiem – któż z nas nie zajadał się takimi jajkami? Pod taką postacią są najczęściej spożywane w czasie Wielkanocy i często wprost kojarzą się nam ze świętami. Jeżeli jednak zdecydujecie się urozmaicić jajeczny jadłospis to mamy dla was pięć propozycji.

Galeria TUTAJ

Czytaj więcej...

Tradycje wielkanocne

Tradycje wielkanocne zdj

Porządki w domu, malowanie pisanek, Wielki Tydzień, przygotowanie święconki i poniedziałkowe lanie wodą, a na stole żurek lub barszcz z białą kiełbasą, jajka i sałatka jarzynowa – to obowiązkowy element świąt wielkanocnych większości Polaków, wynika z badania *1 przeprowadzonego w ramach inicjatywy „Wybieram lokalne” PSH Lewiatan. Warto jednak wiedzieć, że Wielkanoc to najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce już od X wieku.

Czytaj więcej...

Różne pomysły na aranżację wielkanocnego stołu

Aranzacje wielkanocnego stolu

Klasycznie, naturalnie, a może „z przytupem? Choć Wielkanoc – z różnych powodów – nie jest tak „strojna” jak Boże Narodzenie, to nawet najwięksi minimaliści pamiętają o udekorowaniu miejsca, w którym podczas świąt spędzamy najwięcej czasu. O czym mowa? Oczywiście o stole! Podpowiadamy, jak zadbać o jego efektowną oraz nieskomplikowaną oprawę, która sprawdzi się zarówno podczas wielkanocnego śniadania, jak i pozostałych świątecznych posiłków.

Czytaj więcej...