Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Potęgi zabawnego seksu

Potega zabawnego seksu

Joanna Keszka, autorka „Grzeczna to już byłam” pokazuje, ile przyjemnych i radosnych rzeczy można robić we dwoje - oprócz penetracji. Oczywiście, jeśli w ramach deseru będziecie mieli ochotę dodać rypanko do waszego erotycznego menu, Joanna będzie ostatnią osobą, która by was przed tym powstrzymywała. Jej książka pęka w szwach od liczby nowych erotycznych możliwości. W „Potędze zabawnego seksu” znajdziecie na przykład przepis na świntuszenie w 7 prostych krokach (dla osób, których kręci już samo rozmawiania o seksie) albo na domowe porno (dla tych jeszcze bardziej napalonych). W rozdziale ”Poliż moje ciasto czyli dziwka w kuchni” odkryjecie, jak przyprawić zabawy erotyczne w kuchni. Jest też pomysł na seks na noc poślubną i na kochania się na Gwiazdkę.

Czytaj więcej...

Pięć stawów. Dom bez adresu Autor: Beata Sabała-Zielińska

Dom bez adresu

"Pięć Stawów. Dom bez adresu" to nie tylko historia domu gdzieś na końcu świata z własnym duchem i tożsamością. To także opowieści o tym, co wszyscy kochamy w górach: o pasji, braterstwie i pokorze. I punkcie, gdzie krzyżują się szlaki górskie i ludzkie.

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!".

Czytaj więcej...

Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia

Usmiechologia Rodzic mockup

„UŚMIECHOLOGIA. POZYTYWNA STRONA MYŚLENIA” - czyli jak uśmiechnąć się... do siebie

Nowa seria Michała Zawadki, skierowana do dzieci i dorosłych - już w sprzedaży!

Prawdziwy szczery uśmiech i radość ma swój początek nie tylko w niesamowitych i fantastycznych zdarzeniach świata zewnętrznego. Zaczyna się tak naprawdę wewnątrz nas i trwa niezależnie od tego co dzieje się dookoła. Czy lubisz samego siebie? Potrafisz zaakceptować swoje wady i cieszysz się zaletami? A może umiesz pogodzić się z porażkami, które spotykają cię w życiu? Do tego czy wierzysz we własne siły i możliwości, nawet gdy wszyscy twierdzą, że się nie uda? Jeżeli jeszcze nie, a może już prawie… Te książki są dla Ciebie!

Czytaj więcej...

Droga 88 - książka Janusza Muzyczyszyna

Droga 88

Promocja książki pt. „Droga 88” Janusza Muzyczyszyna

Spotkanie z Januszem Muzyczyszynem i promocja jego najnowszej książki pt. „Droga 88” – to współczesna powieść obyczajowa, która porusza serce dojrzałym opisem „niecodziennej codzienności”.

Rozmowę poprowadzi dr hab. Małgorzata Myśliwiec.

Janusz Muzyczyszyn – poeta i pisarz. Na co dzień prowadzi blog kulturalny, na łamach którego publikuje poezję i opowiadania swojego pióra oraz rozmaite teksty literackie i publicystyczne. „Droga 88” to jego druga powieść – pierwsza, zatytułowana „Mój drugi brzeg”, ukazała się w lipcu 2019 r. Wcześniej poznaliśmy dwa zbiory wierszy tego autora: „Dziewczyny, kobiety, czas” (2016) i „Myśli słodkie, gorzkie” (2018).

Czytaj więcej...

Zaginione arabskie księżniczki

Zaginione arabskie ksiezniczki

Marcin Margielewski, autor bestsellerów "Jak podrywają szejkowie" i "Była arabską stewardesą", powraca z nową powieścią!

Tym razem opowiada historie kobiet - żon, córek, matek, które będąc członkiniami znanych arabskich rodów, zostały okrutnie potraktowane przez swoje rodziny. Ich największą zbrodnią było pragnienie wolności i prawa do życia na własnych warunkach.

Owszem, opinie publiczną oburzało uwięzienie córek saudyjskiego władcy emira Al Maktouma. Ekscytowała informacja o ucieczce do Londynu jego żony Hai, ale dość szybko przechodziła nad tymi faktami do porządku dziennego.

Czytaj więcej...

„Mądrość z natury”, nauka od najmłodszych lat

Madrosc z natury okladka

Do szczęścia potrzebny nam jest kontakt z naturą. Od tego, jak długi czas spędzamy wśród przyrody, zależy nasz dobrostan psychiczny. W naturze wszystko jest proste i w swej prostocie doskonałe. Prawa nią rządzące i zwyczaje panujące wśród zwierząt nigdy nie były i nie są oparte na złych emocjach takich jak złość, nienawiść czy zazdrość. Dlatego też od małego powinniśmy czerpać z niej i uczyć się spokoju i mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę.

Czytaj więcej...

Syn pszczelarza

Syn pszczelarza

Syn pszczelarza” to pierwszy tom sagi o amiszach - chrześcijanach żyjących we wspólnotach, gdzie jedną z najważniejszych zasad jest proste życie.
To opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki – życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie z pokorą oddają się codziennym czynnościom.
To również opowieść o rozterkach i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

"Syna pszczelarza" można odczytywać nie tylko jako świetną powieść, ale również jako:

Czytaj więcej...

Poryw - Kinga Wójcik

poryw ksiazka

Przedstawiamy pierwszy tom serii o ostrej jak brzytwa policjantce z Łodzi - komisarz Lenie Rudnickiej.

Błyskotliwa śledcza dostaje pod swoje skrzydła młodego sierżanta. Ich relacja, już od pierwszej chwili, jest mocno skomplikowana, a sprawa, przy której muszą współpracować tylko z pozoru wygląda banalnie... 

Historia pełna zwrotów akcji, osadzona w łódzkim klimacie, przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrych kryminałów!

Czytaj więcej...

Króliki z Ravensbrück

kroliki z ravensbruck

"Króliki z Ravensbruck" to debiut, do którego prawa na pniu sprzedano do 12 krajów! Powieść dziejąca się współcześnie, z emocjonującym  wątkiem pobytu w obozie dla kobiet w Ravensbruck i pseudomedycznymi doświadczeniami na więźniarkach. Czyta się wartko, z rosnącym zainteresowaniem. "Króliki z Ravensbruck" to najciekawsza książka tego typu i jedyna podejmująca temat obozu dla kobiet w Ravensbruck.

Ciekawej lektury!

Króliki z Ravensbrück

Autor: Anna Ellory
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
ISBN: 978-83-8169-221-2
Stron: 448
Premiera: 14.01.2020

Opis:

Nadzieja nie umiera nigdy, nawet w czasach największego mroku.

Berlin, rok 1989. W dniach upadku muru wzniesionego pomiędzy Wschodem a Zachodem Miriam Winter opiekuje się swoim umierającym ojcem. Ciężko chory człowiek powtarza jedno imię: Frieda. To imię oraz obozowy numer, odkryty niespodziewanie na jego nadgarstku, pod paskiem zegarka, naprowadzają Miriam na trop strzeżonej od lat tajemnicy.

Czytaj więcej...