Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

I tak nie przestanę Cię kochać

I tak nie przestane Cie kochac

Dwójka zakochanych w sobie bohaterów staje na ślubnym kobiercu. Jednak zanim powiedzą sobie sakramentalne TAK, przerywa im kobieta przekonana o tym, że młodzi są... blisko spokrewnieni. Jaka jest prawda? Czy ich miłość przetrwa?

Autorami tej niezwykle ciepłej, ale i pełnej dramatów historii są Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością. W literacką teraźniejszość weszli razem pięć lat temu. Ona – pisywała utwory obyczajowe, on – sensacyjne. Udało im się połączyć siły. "I tak nie przestanę..." to koniec ich wspólnego cyklu obyczajowego, ale nie wspólnej pracy.

Rak trzustki, cichym zabójcą

Rak trzustki

Diagnozę - rak trzustki, słyszy w Polsce rocznie około trzech tysięcy osób. Pierwsze objawy są na tyle niespecyficzne, że lekarze, ale i sami pacjenci mylą je ze zwyrodnieniowym bólem pleców lub niegroźną biegunką. Kiedy choroba zostaje prawidłowo zdiagnozowana, często jest już w bardzo zaawansowanym stadium, gdy obecne są przerzuty, a guz jest nieoperacyjny.

Czy można uchronić się przed rakiem trzustki?

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Dlaczego kierowcy tirów najszybciej wykrywają chorobę?

Jak żyć z diagnozą - romowa z reż. Janusz Kondratiukiem.

Odpowiedzi znajdą Państwo w książce, rozmowie Magdy Żakowskiej z najwybitniejszym specjalistą w Polsce zajmującym się tym rodzajem nowotworu  - prof. Pawłem Lampe.

Opis:

Dwoje dochowa tajemnicy

Dwoje dochowa tajemnicy

Dwoje dochowa tajemnicy ma wszystkie składniki potrzebne do przyrządzenia idealnego jesiennego thrilleru - małe miasteczko, podejrzanie skrytych mieszkańców i serię tajemnicznych znkinięć. Już od pierwszej strony czuć dreszczyk grozy! Jeśli spodobały się Państwu takie produkcje, jak Ostre przedmioty, Trzynaście powodów czy Riverdale, nowy thriller Karen McManus będzie strzałem w czytelniczą dziesiątkę!

Niektórych tajemnic lepiej jest nie zdradzać.

Mała amerykańska mieścina Echo Ridge. Ellery nigdy tam nie była, ale dużo o tym miejscu słyszała. To tam w wieku siedemnastu lat zaginęła jej ciotka. A raptem pięć lat temu w tym samym mieście zamordowano królową balu szkolnego. Teraz Ellery musi się tam przeprowadzić i zamieszkać z babcią, której prawie nie zna.

Panny i wdowy - Marii Nurowskiej

Panny i wdowy. Ewelina Tom 4

Premierowy finał kultowej, zekranizowanej sagi "Panny i wdowy".

Ewelina sprzedaje mieszkanie w Warszawie i przeprowadza się do zrujnowanego pałacu w Lechicach, który po 1989 roku udaje jej się odzyskać. Uważa, że jest ostatnią z rodu, kiedy nieoczekiwanie odnajduje się Zuzanna, córka jej brata bliźniaka. Ten fakt wiele zmienia. Ewelina po raz pierwszy poznaje wszystkie blaski i cienie życia rodzinnego. Bratanica, słynna pianistka, pozostawia jej na wychowanie synka Jasia, co dla samotnej bezdzietnej kobiety staje się wyzwaniem i… dobrodziejstwem.

Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

Ksiazka Madra Babcia

Już 24 sierpnia przez Warszawę przejdzie parada Seniorek i Seniorów. To optymistyczne wydarzenie, prezentujące różnorodność środowisk osób starszych w Polsce. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym oraz przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie.

Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin, koncerty, występy, pokazy, zajęcia warsztatowe. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne. W tym między innymi wystąpienie Beaty Boruckiej – najsłynniejszej babci polskiego Internetu, autorki bloga Mądra Babcia.

Dar serca

Dar serca

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu.

Trzy najlepsze przyjaciółki, jeden tragiczny wypadek.

Lucy czeka na nowe serce, odkąd tylko pamięta. Ale telefon z informacją, że znalazł się dla niej dawca, będzie słodko-gorzkim sukcesem, ponieważ by Lucy mogła żyć, ktoś inny musi umrzeć.

Julia, Helen i Phoebe przyjaźnią się od lat. Wspólnie przetrwały wiele ciężkich doświadczeń: nieplanowaną ciążę Helen, nagłą śmierć matki Phoebe, a teraz także rozpaczliwe próby Julii poczęcia dziecka razem ze znacznie młodszym mężem. Jednak każda z nich skrywa też wiele sekretów, które zaczynają wychodzić na jaw, gdy ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.

Macho. Instrukcja obsługi

macho instrukcja obslugi

Macho - podobno wszyscy go pożądają. Kobiety za nim szaleją, mężczyźni chcą nim być. Tylko czy on jeszcze istnieje? A jeśli tak, to jak wygląda i czy ma się tak dobrze, jak przypuszczamy?

Dla jednych to latynoski przystojniak z wąsem i złotym łańcuchem na szyi. Dla drugich - spuchnięty od sterydów paker z wygoloną głową, w obcisłej koszulce z napisem "Boss". Ale mianownik zawsze jest ten sam: macho to facet silny, bezkompromisowy, wręcz brutalny, traktujący kobietę jak zabawkę, która musi spełnić jego zachcianki i usunąć się w cień. Bo macho jej nie kocha, on ją tylko używa.

Jej drugie życie

Jej drugie zycie

Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Zbliża się koniec 1944 roku. Hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec.

Requiem dla wilka

Requiem dla wilka

Kontynuacja głośnej powieści "Nakarmić wilki". Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, do wsi, w której przebywała bohaterka "Nakarmić wilki", Katarzyna. Joanna chce się spotkać ze swoim idolem, starym reżyserem, który w Bieszczadach kupił dom. Z początku niechętny jej mężczyzna po jakimś czasie zaczyna się nią interesować. Okazuje się, że pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa, jej tajemnicze losy wciąż nie dają spokoju tym, którzy się z nią zetknęli. Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej tragicznie doktorantki. Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o swojej poprzedniczce, kontaktuje się z jej uczelnią, wynajmuje chatę, w której mieszkała Kasia.