Seniorzy z Choronia z sukcesem w konkursie kulinarnym

Choron seniorzy 2020

Konferencji poświęconej rozwojowi przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności, która zorganizowana została przez Partnerstwo Północnej Jury, towarzyszyło wręczenie nagród laureatom konkursu kulinarnego. Konkurs odbył się w okresie wakacyjnym. O ocenę potraw kulinarnych ubiegali się przedstawiciele Gminy Poraj: KGW "Natalinki" i seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu. Nasi seniorzy zaproponowali do oceny dobrze znaną wszystkim bywalcom cyklicznej imprezy gminnej - Chorońskie Prażuchy, właśnie tę sztandarową  potrawę, zdobywając decyzją jury wyróżnienie.

Czytaj więcej...

xABo: Ksiądz Boniecki | film Aleksandry Potoczek

xabo zaslepkayt 1

„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek.

Zwiastun TUTAJ

 

Czytaj więcej...

Dariusz Stola laureatem nagrody im. Ireny Sendlerowej 2020.

Dariusz Stola

San Fracisco 12 maj 2020 rok – Taube Philanthropies mianował tegorocznym laureatem Nagrody Pamięci im. Ireny Sendlerowej prof. Dariusza Stolę, byłego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ten wybitny historyk został uhonorowany za wizjonerskie zarządzanie Muzeum POLIN - prestiżową i złożoną instytucją publiczną na światowym poziomie. Niezwykłe sukcesy muzeum były wychwalana i honorowane przez całą kadencję prof. Stoli od marca 2014 roku do lutego 2019 roku.

Czytaj więcej...

Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz

Teatr zydowski

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa online!

Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz w związku z obecną sytuacją przeniósł się z warszawskiej siedziby przy Andersa 15 do Internetu. To w sieci odbywają się teraz wykłady dla seniorów oraz warsztaty komputerowe, lektoraty jidysz, hebrajskiego i angielskiego oraz lekcje tańca izraelskiego i spotkania grupy teatralnej Simche.

Czytaj więcej...

Wieczór komedii improwizowanej

DEBIUT WIECZOoR

Społeczna Scena Debiutów premiera: 28 października 2019, Teatr WARSawy W ramach projektu Stand-Up Debiuty zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju wieczór komedii improwizowanej. Młodzi debiutanci pod reżyserskim okiem Wojciecha Termiszewskiego, wraz z widzami stworzą przedstawienie, które nigdy więcej się nie powtórzy.

Czytaj więcej...

Katowickie kina dla Seniorów

Gloria Bell

Katowickie Kina - Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto co miesiąc zapraszają na comiesięczne seanse dla seniorów. W październiku każde z kin przygotowało po dwie propozycję. Bilety na wszystkie z filmów dostępne są w kasach kin w specjalnej cenie dla seniorów - w wysokości 10 zł.

Czytaj więcej...