Czego najczęściej brakuje w naszej diecie?

Nasz dieta ma to do siebie, że często zdarza nam się porzucać racjonalne sposoby odżywiania i pozwalać sobie na niewielkie grzeszki. Dodatkowo – jeśli jesteśmy zapracowani i zestresowani, zjadamy coś szybko w biegu, często stawiając na niezdrowe przekąski. To wszystko odbija się na naszym organizmie, powodując, że zaczyna w nim brakować cennych składników oraz witamin, a nasze samopoczucie przez to się pogarsza. Czego brakuje nam najczęściej?

- magnez - łatwo wypłukiwany jest przy dużym spożyciu kawy, a także przy zwiększonym wysiłku fizycznym. Jego brak powoduje, że jesteśmy zmęczeni, ospali, męczą nas skurcze łydek, łamią się nam włosy i paznokcie.

- żelazo – jego niedobór powoduje anemię, która objawia się głownie złym samopoczuciem, osłabieniem, zawrotami głowy, a także bladą cerą.

- omega 3 – jego brak odbija się na kondycji skóry, włosów, paznokci, a także prowadzi do odczuwania chronicznego przemęczenia. Długotrwały niedobór prowadzi do poważniejszych chorób serca, cukrzycy, a także stanów depresyjnych.

- cynk – problemy skórne, łuszczenie skóry, rozstępy, zajady to sygnał, że może brakować nam cynku. W rezultacie następuje przyspieszenie starzenia się skóry, a także problemy z cerą w postaci trądziku i uporczywych wyprysków.

- witamina K – jeśli masz problemy z krwawieniem z nosa, łatwo robią Ci się siniaki, a w przypadku kobiet – okres jest bardzo obfity, wtedy może to świadczyć o braku właśnie tej witaminy.

JS