Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Złamana lilia w wykonaniu Tomasza Mreńca

Kino Iluzjon

Pierwszy melodramat w historii kina | Repremiera z muzyką na żywo. Już 24 lipca o godz. 20:00 kino Iluzjon zaprasza na wyjątkowe filmowe wydarzenie – repremierę Złamanej lilii w reż. Davida W. Griffitha z muzyką na żywo w wykonaniu Tomasza Mreńcy. Pokaz to już kolejna odsłona cyklu 100 lat temu w kinie, zainagurowanego podczas tegorocznej, 16. edycji Święta Niemego Kina.

Pierwsza produkcja studia United Artists (założonego m.in. przez Charliego Chaplina i Davida W. Griffitha), pierwszy melodramat w historii kina, a zarazem prawdziwe arcydzieło, zdaniem wielu krytyków najpiękniejszy film w dorobku Davida W. Griffitha.

POS Międzynarodowy Plener Form z Wikliny i Land Art'u

POS Lodz budynek

1.07-7.07(od poniedziałku do piątku) zapraszamy na 13 Międzynarodowy Plener Form z Wikliny i Land Art’u, którego tematem wiodącym będzie TOŻSAMOŚĆ.

Głównym organizatorem pleneru jest Poleski Ośrodek Sztuki, a jednym ze współorganizatorów Ogród Botaniczny, na którego terenie odbywać się będzie wiele działań artystycznych.  

Teatralne wydarzenia na Festiwalu Singera

Spiewak jazzbandu

Warszawa Singera w tym roku, obok wspaniałych koncertów, spotkań z literaturą oraz historią i tradycją Żydów prezentuje dużą różnorodność repertuaru teatralnego, zarówno polskiego, jak i europejskiego.

Propozycje dla rodzin z dziećmi

Wśród spektakli, które można obejrzeć całą rodziną, „SKRZYNIA TAJEMNIC“ Grupy Zaplecze, reż. Katarzyna PostMaciej Dmochowski, która opowiada o świecie czterech przenikających się religii. Spektakl z piosenkami na żywo. Dla dzieci w wieku od 5 lat.

Popołudnie ze Straussem 2019

Popoludnie ze Straussem 3 plakat 1

Wieliczkę i Wiedeń połączy muzyka Straussów

Popołudnie ze Straussem 2019

Lato już zagląda do Wieliczki a jego obecność oznacza, że zaczynają się koncerty „Popołudnie ze Straussem”. Lekkość utworów oraz porywające do tańca dźwięki to cechy muzyki wiedeńskich mistrzów. Koncert inauguracyjny odbędzie się w niedzielę 30 czerwca 2019 r. o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego (ul. Zamkowa 8). Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.

Wydarzenia POS 24.06-30.06

POS Lodz budynek

24.06.2019/poniedziałek/18:00 Klangor Poleski

otwarte warsztaty muzyki eksperymentalnej i improwizowanej.

Chcemy integrować łódzkie środowisko muzyczne, przedstawiać twórczość młodych, polskich muzyków szeroko rozumianej sceny awangardowej i eksperymentalnej, budować platformę do poszukiwania nowych środków wyrazów, współpracy i rozwoju.

Dzień Krzesławic - 29.06.2019

Krzeslawice Dzien Krzeslawic 1

29.06. GODZ. 16.00-22.00, DZIEŃ KRZESŁAWIC

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17)

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie zapraszają na tradycyjny festyn rodzinny z okazji Dnia Krzesławic.

Wielkie Widowisko Plenerowe

Parada smokow
Wielka Parada Smoków. W czterdzieści smoków dokoła świata" Teatr Groteska oraz Kijów.Centrum zapraszają na wielkie smocze święto, które odbędzie się w Krakowie 1 i 2 czerwca 2019 roku! Na odwiedzających Piknik czekać będzie ciekawie skonstruowany program: konkursy, występy, gry i zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych od lat 3 do 103 do wspólnej, rodzinnej zabawy!

Innowacje wobec starości

Innowacje wobec starosci

Teatr, który przywraca pamięć. Obiady, które łączą ludzi. Recepta na przyjaźń uczniów z seniorami.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” opracowało sprytne, niedrogie i skuteczne rozwiązania poprawiające jakość życia osób starszych i ich opiekunów. Poznać je będzie można podczas Praktycznego Seminarium “Innowacje wobec starości”, które odbędzie się 23-24 maja w Warszawie.

Wydarzenia POS 13-18 maja 19 r

POS Lodz budynek

13.05/poniedziałek/13:00 Dzienniki Karolewskie

,,Dzienniki Karolewskie” – po „Kalejdoskopie wspomnień” to kolejny projekt dokumentalny skierowany do seniorów, nie tylko z Karolewa. Nazwa projektu odnosi się do miejsca realizacji działania. Dziennik to zapis codzienności, chwili, uczuć, emocji, refleksji na temat zdarzeń, nie musi mieć formy literackiej, może być zapisany w obrazie, w dźwięku, w działaniu, w instalacji artystycznej.