Konstancin pobił rekord uczestników zawodów w cyklu Puchar Polski Nordic Walking

W niedzielę, 15 maja, w konstancińskim Parku Zdrojowym na linii startu siódmej edycji zawodów z cyklu Puchar Polski Nordic Walking 2016 stanęła rekordowa liczba zawodników. Na trzech dystansach: 5, 10 i 21 km, łącznie wystartowało blisko 700 zawodników!

Konstancin fot Beata Zarach

Miłośnicy maszerowania z kijkami z całej Polski licznie zebrali się w urokliwym Parku Zdrojowym obok Tężni solankowej należącej do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, współorganizatora imprezy. W zawodach wystartowało niemal 700 zawodników i zawodniczek, a wśród nich najmłodsza, zaledwie 6-letnia uczestniczka, która pokonała z kijkami dystans 5 km. Jest to rekord w historii zawodów organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Oprócz rywalizacji, których wyniki sumują się do łącznej klasyfikacji w Pucharze Polski Nordic Walking, jako dodatkową atrakcję zorganizowano zawody dla najmłodszych uczestników, którzy udowodnili, że mają w sobie sportowego ducha walki.

„Duch rywalizacji, ogromna dawka pozytywnych emocji oraz niesamowita atmosfera – tak w skrócie mogę podsumować wydarzenia z ostatniego weekendu. Zarówno mieszkańcy Konstancina i okolic, jak również miłośnicy Nordic Walking z całej Polski pokazali, że warto wyjść z domu i zadbać o swoje zdrowie. Nordic Walking to dyscyplina sportu, którą mogą uprawiać niemal wszyscy, dlatego chętnie namawiamy do aktywności i uczestniczymy w takich wydarzeniach. Myślę, że rekordowa liczba zawodników, którzy przyjechali do Konstancina świadczy nie tylko o rosnącej popularności tej dyscypliny sportowej, ale także o coraz większej świadomości Polaków odnośnie zdrowego trybu życia”  – mówi  Monika Wolny, Dyrektor Eva Park Life & SPA.

Uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali w kategorii „Wszyscy” oraz w licznych kategoriach wiekowych. Osobnymi kategoriami były także kategorie dziecięce. Na dystansie 5 km z czasem netto 29:46.60zwyciężył Jakub Deląg z Piotrkowa Trybunalskiego, który pokonał 389 zawodników. Dystans 10 km najszybciej pokonał Maciej Karasiński z Siedlec, uzyskując wynik netto 01:00:41.65. Na odcinku półmaratonu najlepszy okazał się reprezentant Białorusi - Andrzej Dziedziewicz, który z czasem netto 02:12:46.75 pokonał 71 konkurentów.

Puchar Polski Nordic Walking jest jedną z większych imprez tego typu w Europie. Już niebawem zawodnicy spotkają na kolejnej imprezie by powalczyć o Puchar Polski. Kolejne zawody odbędą się według harmonogramu: