header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Wczasy i wycieczki dla seniorów

Wypoczynek dla seniorow

Senior w podróży

dr Joanna Plak

Przyczepa campingowa, autokar i grupa szczęśliwych emerytów, którzy podróżują bo w końcu mają na to czas. Taki obrazek jeszcze nie tak dawno kojarzył się z niemieckimi lub holenderskimi emerytami. Polski senior podróżował z reguły dzięki pielgrzymkom organizowanym przez własną lub zaprzyjaźnioną parafię.

Czasy się zmieniły i coraz więcej polskich seniorów chce podróżować i zwiedzać miejsca, które do tej pory były oblegane przez ich rówieśników z innych krajów. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie coraz więcej biur podróży wprowadza do swojej oferty propozycje wyjazdów dedykowanych seniorom. Wyjazd w grupie osób w zbliżonym wieku jest znakomitym sposobem na zawarcie nowych znajomości i na zerwanie z samotnością. Oferty są bardzo zróżnicowane, tak by każdy zainteresowany, także ten mniej sprawny lub mniej zamożny, mógł wybrać coś dla siebie. W artykule zostaną zaprezentowane wybrane oferty skierowane do osób w wieku 50+, które być może zainspirują seniorów do zwiedzania świata w gronie swoich rówieśników.

 • Wczasy i wycieczki dla seniorów 2019 (https://www.aleman.pl/wczasy-dla-seniorow) to oferty dostosowane do potrzeb osób starszych. Firma gwarantuje atrakcyjne położenie obiektów, transport nowoczesnymi autokarami, opiekę polskich rezydentów. Osoby podróżujące samotnie mogą nocować w pokojach 1 – osobowych, 2- osobowych do samodzielnego wykorzystania lub dokwaterować się do inne samotnej osoby tej samej płci.
 • Wycieczki autokarowe dla seniorów za granicę to oferta skierowana do osób w wieku 50+, dostępna na stronie https://www.funclub.pl/wyjazdy-dla-seniora. Wyjazdy są organizowane w taki sposób, by nie były uciążliwe dla seniorów; co oznacza brak nocnych przejazdów, wieczorki taneczne, zajęcia rekreacyjne, autokary o podwyższonym standardzie, ciekawe kierunki podróży.
 • Wyjazdy krajowe i zagraniczne dla osób w wieku 50+, dostępne na stronie: http://akademiawojazer.pl Akademia Wojażer ma w swojej ofercie wiele autorskich programów podróży dla seniorów. Akademia specjalizuje się w turystyce typu slow travel, nastawionej na zwiedzanie bez pośpiechu. Wycieczki są prowadzone przez doświadczonych pilotów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i dostarczają bardzo szczegółowych informacji o zwiedzanych obiektach.

W artykule omówiono przykładowe oferty wyjazdów dedykowanych seniorom. Na rynku dostępnych jest ich dużo więcej. Szukając oferty odpowiedniej dla siebie senior powinien przede wszystkim kierować się doświadczeniem organizatora w organizowaniu wyjazdów dla grupy osób w podeszłym wieku i opiniami wcześniejszych uczestników wyjazdu na temat zgodności oferty z rzeczywistymi warunkami.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Bolący kręgosłup - porady

  Jak dbać o swój kręgosłup każdego dnia? Długotrwała praca przed komputerem sprawia, że potrafimy na długi czas zastygać w jednej pozycji. Dochodzą do tego prace domowe, które wykonujemy przygarbieni i pochyleni. To wszystko stanowi dla naszego kręgosłupa olbrzymie wyzwanie i obciążenie. Jak chronić swój kręgosłup podczas codziennych czynności, wyjaśnia dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf, fizjoterapeuta z FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że większość z nas ma lub będzie miała problemy z kręgosłupem.

  Więcej…  
 • Ile powinniśmy spać?

  Zapotrzebowanie na określoną ilość snu zmienia się wraz z wiekiem – im jesteśmy starsi, tym zwykle mniej go potrzebujemy. Sen to niezbędne źródło regeneracji organizmu, a jego niedobór może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, w tym również narząd wzroku. Co grozi naszym oczom z powodu niewyspania? I w jaki sposób możemy przyczyniać się do korygowania wady wzroku podczas snu? Na te pytania odpowiada dr n. med. Andrzej Styszyński, okulista i ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Więcej…  
 • Bezpłatne konsultacje stomatologiczne w marcu

  Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonała okazja, aby przypomnieć o darmowych konsultacjach stomatologicznych, z których przez cały miesiąc można korzystać w ponad 70 gabinetach stomatologicznych partnerujących z należącą do Procter & Gamble marką Oral-B.

  Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczem nie tylko do pięknego, zdrowego uśmiechu, lecz również do naszego zdrowia.

  Więcej…  
 • Starzenie się skóry

  Współczesny styl życia, a stan naszej skóry za 20 lat Kampania „interAKTYWNIE po zdrowie”

  Starzenie się skóry to proces, który zdeterminowany jest przez dwa główne czynniki - genetyczne (wrodzone) oraz środowiskowe. Pierwsze z nich oznaczają naturalne zmiany funkcji biologicznych w naszym organizmie, a dotyczą m.in. zmniejszenia aktywności komórek oraz ich zdolności do regeneracji. W drugiej grupie, znajdują się czynniki zewnętrzne (m.in. wpływ promieniowania słonecznego, dymu nikotynowego, smogu, czy stresu), które dodatkowo przyspieszają ten pierwszy mechanizm.

  Więcej…  
 • Choroby jamy ustnej

  20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, najważniejsze „święto” stomatologiczne, podczas którego eksperci przypominają o znaczeniu zdrowia jamy ustnej. Jest się czym martwić – stan uzębienia Polaków jest jednym z najgorszych w całej Europie.

  Próchnica pierwszą przyczyną bezzębia w Polsce. Próchnica to najczęstsza choroba jamy ustnej atakująca nasze zęby.

  Więcej…  
 • Zapalenie krtani

  Nie trać głosu – idź do foniatry. Najgorsze co można zrobić dla swojego głosu w trakcie zapalenia krtani i chrypki to szeptać lub podwyższać natężenie głosu. Najlepiej nie mówić wcale, a jeśli to konieczne należy starać się mówić normalnym głosem. Jeśli zmiana głosu jest trwała trzeba udać się do foniatry.

  - Mówienie szeptem w takim stanie bardzo obciąża fałdy głosowe – wyjaśnia Karolina Gos- Niewęgłowska, foniatra z CM Medyceusz.

  Co może pomóc w trakcie zapalenia krtani? Nawilżanie gardła, inhalacje z soli fizjologicznej.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Ogólnopolska Karta Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora powstała z inicjatywy krakowskiego stowarzyszenia Manko. Może ją otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 lat.

Więcej…

Test na depresję

Test na depresję – do samodzielnego wykonania

 1. Niewiele mnie interesuje i mało rzeczy sprawia mi przyjemność
 • Nigdy 0 pkt
 • Od czasu do czasu – 1 pkt
 • Mniej więcej przez 50% czasu – 2 pkt
 • Prawie codziennie – 3 pkt
Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie