MentorMe

mentorme - Zastosowanie metody międzypokoleniowego mentoringu wobec młodych osób wykluczonych, bez podstawowych kwalifikacji.

Projekt realizowany jest w ramach programu Unii Europejskiej GRUNDTVIG.

Celem projektu jest propagowanie metody mentoringu w ujęciu międzypokoleniowym. Projekt chce wspomagać rozwój młodych osób dorosłych, zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy (z powodu braku wykształcenia lub innych przyczyn społecznych) poprzez dialog z mentorami, którymi będą doświadczeni seniorzy 50+, już na emeryturze. To oni będą się dzielić z młodymi ludźmi swoją profesjonalną wiedzą i umiejętnościami.


Korzyści płynące z tego procesu będą obopólne. Młodzi ludzie z środowisk defaworyzownych będą rozwijać swoje umiejętności podstawowe lub zawodowe w sposób zindywidualizowany, dostosowany do jednostkowych potrzeb, pod okiem doświadczonego doradcy. Seniorzy natomiast będą mieli okazję wciąż aktywnie wykorzystywać swoje dotychczasowe umiejętności zawodowe, jak również pomagać w aktywizacji młodszych pokoleń.

Projekt ma na celu również demistyfikację pojęcia, że „młodzi" dorośli, zagrożeni wykluczeniem za względu na brak kwalifikacji, a także osoby na wcześniejszej emeryturze (przyszli mentorzy), nie mogą przyczynić się do rozwoju społeczeństwa i rozwoju gospodarczego.

Do tej pory partnerzy i uczestnicy projektu spotkali się trzykrotnie. Podczas spotkań określono główne działania projektowe, a także odbyły się warsztaty i spotkania z osobami, które już są mentorami, i z młodymi ludźmi, którzy z opieki mentorów korzystają lub chcieliby korzystać.

Polskim partnerem projektu jest Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

Więcej informacji udziela p. Joanna Szczecińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 42/664 22 78

Strona internetowa projektu: http://mentor-me.eu/