Trwa trzeci etap kampanii edukacyjnej „Mam SM"

logo_mam_smW kwietniu rozpoczął się kolejny etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mam SM" poświęconej stwardnieniu rozsianemu, która skierowana jest bezpośrednio do studentów kierunków medycznych. W ramach kampanii przyszli lekarze i pielęgniarki mogą „poczuć", jak wygląda codzienne życie osób chorych na SM.

Duże zainteresowanie kampanią „Mam SM" prowadzoną wśród studentów medycyny w 2010 r. zadecydowało o kontynuacji akcji na kolejnych uczelniach. „Symulacja MamSM.pl, która jest nieodłącznym elementem kampanii, umożliwia przyszłym lekarzom lepsze zrozumienie objawów choroby jaką jest stwardnienie rozsiane. W tym roku akcje kierujemy również do studentów pielęgniarstwa. Dzięki symulacji mogą wczuć się w codzienne problemy swoich pacjentów, co zaowocuje ich skutecznym leczeniem i rehabilitacją w przyszłości" – informuje Magdalena Bober z firmy Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o., która jest inicjatorem kampanii.

Podczas dwudniowych akcji na uczelniach medycznych w najczęściej odwiedzanych przez studentów miejscach zostaną ustawione specjalne stoiska komputerowe, przy których będzie można zapoznać się z symulacją MamSM.pl, a także otrzymać materiały edukacyjne na temat stwardnienia rozsianego.

Z symulacji skorzystali już studenci Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego (5-6.04) i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie (11.04). W tym tygodniu akcja odbywa się w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu (13-14.04) przy ul. Katowickiej 68 i Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy przy ul. Powstańców Śląskich 3 (15-16.04). Kolejne akcje zaplanowano jeszcze na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi przy Placu Hallera 1 (18-19.04) oraz w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie przy ul. Kościuszki 39 (29.04).

„Symulacja MamSM.pl jest doskonałym narzędziem edukacyjnym dotyczącym stwardnienia rozsianego. Jestem przekonana, że poznanie objawów SM przez zmierzenie się z symulacją wpłynie na lepsze zrozumienie pacjentów przez przyszłych lekarzy, neurologów i pielęgniarki, którzy mają styczność z chorymi" – mówi Anna Gryżewska, Sekretarz Generalna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które wspiera kampanię.

Akcję po raz kolejny będzie wspomagać Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland. „Cieszę się, że jesteśmy zaangażowani w akcję „Mam SM" dedykowaną właśnie nam, studentom medycyny. Bardzo ważne jest, aby przyszli lekarze podczas kontaktu z pacjentami chorymi na SM potrafili „wczuć się" w ich problemy i spojrzeć na chorobę z ich perspektywy, a symulacja MamSM.pl właśnie to im umożliwia" – informuje Łukasz Durajski z IFMSA – Poland.