Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Turystyka medyczna - kierunek Czechy

Justyna KrowickaPolki coraz częściej poddają się zabiegom estetycznym w Czechach. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba polskich pacjentów, którzy decydują się na przeprowadzenie zabiegów związanych z plastyką okolic oczu w Czechach. - Zabiegi z wykorzystaniem najnowszych metod oraz sprzętu są nawet o kilka tysięcy złotych tańsze niż w Polsce - tłumaczy jeden z powodów Justyna Krowicka, ordynator kliniki Gemini w Ostrawie. W placówce liczba takich pacjentów wzrosła w przeciągu ostatniego roku o ponad 100 procent!

 Justyna Krowicka dodaje, że wpływ na taki stan rzeczy oprócz ceny miały także, wprowadzone w Polsce pod koniec 2018 roku, ograniczenia związane z możliwością wykonywania tego typu zabiegów - także tych z użyciem kwasu hialuronowego czy botoksu - przez inne osoby niż wykwalifikowani ku temu lekarz. Owszem, z problemem tzw. opadania powieki, dalej możemy udać się do salonu kosmetycznego, ale jedynie pod warunkiem, że jest w nim zatrudniony lekarz.

- Pacjent medycyny estetycznej to pacjent, który rzadko kiedy dopuszcza do siebie myśl, że może się coś nie udać. A jego nastawienie co do efektu zabiegu jest tak wysokie, że czasami aż przekracza realne możliwości. Opinia lekarza pozwala ograniczyć nadmierne oczekiwania, a tym samym ma wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa osiągnięcia realnego celu osoby, która poddaje się zabiegowi - mówi Justyna Krowicka, która zwraca uwagę, że wykształcenie lekarskie pozwala na szersze spojrzenie na dany przypadek i dostrzeżenie problemów, która dla nawet najbardziej doświadczonej i wykwalifikowanej kosmetyczki, nie będą widoczne.

Głównym powodem operacji plastycznej powiek oczu jest starzenie się cery oraz utrata jej elastyczności, prowadząca do powstawania nadmiaru skóry (często wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej). Ale problem może pojawić się także w wyniku choroby czy urazu i może wpłynąć na ograniczenie pola widzenia. I wcale nie są to odosobnione przypadki.

- Pacjenci często porównują się między sobą i wydaje im się, że mają taki sam problem jak ich bliski czy znajomy. W rzeczywistości jest inaczej a opadanie powieki jest nie tylko związane z kwestią nadmiaru skóry, ale ma także podłoże neurologiczne. Dodatkowo niejednokrotnie trudno im także zrozumieć, że zabieg da tylko krótkotrwały efekt, bo prawdziwą przyczyną problemu jest inna choroba. Tym samym konsultacja z lekarzem pozwala urealnić oczekiwania, a dzięki temu uniknąć niepotrzebnych rozczarowań - mówi ordynator kliniki Gemini w Ostrawie (placówka ma spore doświadczenie w tego typu zabiegach, a także oferuje najnowsze, mało inwazyjne i naturalne metody zabiegowe).

Tymczasem w klinice Gemini w Ostrawie zwiększa się także liczba pacjentów szukających pomocy w związku z chorobami siatkówki oraz ciała szklistego. Leczenie w tym wypadku odbywa się za pomocą iniekcji doszklistkowych, czyli zastrzyków, które wykonywane są do wnętrza gałki ocznej. Dla zaawansowanych chorób siatkówki dostępne są również zabiegi laseroterapii czy witrektomii. Od lat popularne są także - całkowicie nierefundowane przez NFZ - laserowe usuwanie wad wzroku.W tych przypadkach zabiegi także są tańsze o kilka tysięcy złotych niż w kraju. Poza tym Polacy cały czas chętnie wybierają czeski podmiot do przeprowadzenia - refundowanych z NFZ - zabiegów usunięcia zaćmy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież