Zespół leniwego jelita

Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. 

Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy. Zespół ten wiąże się z postępującym spowolnieniem motoryki jelit. Tę przykrą dolegliwość możemy pokonać naturalnie!

  1. 1. Zacznij od zmiany diety

Ogranicz spożycie produktów spowalniających opróżnianie jelita – m.in. biały ryż, kasza manna, białe pieczywo, czerwone wino, czekolada. Wprowadź do swoich posiłków więcej błonnika, który pobudzi Twoje jelita. Warzywa i owoce, razowe pieczywo, kasze, kefir, jogurty.

  1. 2. Delektuj się jedzeniem

Nieregularne i jedzone w pośpiechu posiłki prowadzą do zaparć. Gdy jedzenie zalega w jelitach dochodzi do fermentacji, a to wiąże się z problemem wypróżniania się jak i wzdęciami. Ustal sobie stałe godziny, w których będziesz jadł i zawsze ich przestrzegaj. Kiedy siadasz do posiłku rozkoszuj się nim. Jedz powoli i dokładnie przeżuwaj każdy kęs.

  1. 3. Pij dużo wody

Jedną z przyczyn powstawania zaparć jest zbyt mała ilość wypitej wody. Kiedy nie pijesz Twój organizm broni się przed odwodnieniem. Najpierw sięga po wodę, która znajduje się w jelitach. Pozostawiając w nich suchą, zbitą i twardą masę, którą Ty później nie jesteś w stanie bez bólu i problemów wydalić. Jak temu zaradzić? Pić! Około 2,5 do nawet 3 litrów dziennie. Nie da się? Do tej ilości zaliczamy sok znajdujący się w warzywach i owcach, wodę, herbatę, a także zupy.

  1. 4. Więcej ruchu

Twoje jelita potrzebują ruchu! Siedzący tryb życia w ogóle im nie służy. Osłabia mięśnie tłoczni brzusznej, która jest odpowiedzialna za prawidłowe wypróżnianie się. Poprawę może przynieść codzienny spacer, jazda na rowerze, pływanie czy regularna gimnastyka, którą możesz wykonać sam w domu.

  1. 5. Zrelaksuj się

Stres wpływa źle na funkcjonowanie całego organizmu. Długo utrzymujące się napięcia czy obciążenia psychiczne mogą przyczyniać się do zaburzeń trawienia i występowania zaparć. Nerwów nie da się uniknąć, ale jest wiele sposobów na wyciszenie emocji i rozluźnienie mięśni. Wystarczy, że  znajdziesz sposób na siebie. Dobry film, spotkanie z przyjaciółmi, zajęcia z jogi czy ciepła aromatyczna kąpiel – ukoją Twoje nerwy i brzuch.

Jeśli jelita nie funkcjonują prawidłowo musisz je wspomóc. Najlepiej do tego sprawdzą się naturalne preparaty, które możesz kupić w aptece. Do wyboru jest mnóstwo suplementów dostępnych bez recepty, jak wybrać ten najlepszy?

Zwróć uwagę na działanie. Preparaty bogate we włókna roślinne, pęcznieją w jelicie, zwiększają masę stolca. Działają wiatropędnie i mogą prowadzić do wzdęć. Środki drażniące jelito działają bardzo szybko, ale ich nadużywanie może prowadzić do uszkodzenia jelita grubego. Płynna parafina czy olej rycynowy wywołują przekrwienia jelita grubego. Najbezpieczniejsze są preparaty o złożonym składzie, które w naturalny sposób przywracają pracę jelit nie zakłócając ich prawidłowego funkcjonowania.

Do takich środków należy suplement diety Gastrolax Owoce & Błonnik. Oparty wyłącznie na naturalnym składzie wspomaga perystaltykę jelit: bogaty w figi, Calabacita, śliwki, tamaryndowiec, inulina, rabarbar. Nie zawiera senesu, nie powoduje biegunki. Produkt jest także przeznaczony dla osób odchudzających się. Gastrolax Owoce&Błonnik występuje w formie smacznych kostek do pogryzienia. Każda jest oddzielnie pakowana, dzięki Fresh Box System, po otwarciu opakowania gwarantuje, że produkt jest świeży.