Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Listopadowe wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie

Dukat dzien niepodleglosci 1

Jak wyhodować LAS W SŁOIKU, stworzyć własny KOMIKS albo COŚ Z NICZEGO?

Co kryje się pod tajemniczą nazwą CAPOEIRA i jak grają BUM BUM RURKI? Jak to jest być CYRKowcem, a jak DidżeJem? Odpowiedź na wszystkie te pytania będzie można znaleźć podczas Festiwalu Rozmaitości – dwóch dni warsztatów, pokazów i doskonałej zabawy dla rodziców i dzieci od 3 roku życia. Na imprezę zaprasza Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) w weekend 17 i 18 listopada br., w godzinach od 14.00 do 19.00.

W trakcie Festiwalu Rozmaitości będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Nie zabraknie zajęć cyrkowych – jazdy na monocyklu, chodzenia na szczudłach i balansu na rola bola, zajęć muzycznych, podczas których m.in. będzie można wniknąć w tajniki konsolety DJ, warsztatów tanecznych oraz akrobatycznych sztuk walki. Podczas zajęć plastycznych będzie można stworzyć własnoręcznie malowaną torbę lub autorski komiks.

W Strefie Klubu Rodziców przewidziano wiele propozycji wspólnych aktywności dla rodziców z dziećmi. Zorganizowany zostanie warsztat - Coś z niczego, gdzie królować będzie wyobraźnia, a w ruch pójdą ciastolina, plastelina i rurki. Swoich sił w projektowaniu i sadzeniu roślinek spróbują uczestnicy warsztatów Las w słoiku. Podczas zajęć z ratownikiem medycznym rodzice i dzieci poznają zasady pierwszej pomocy. Największą atrakcją niedzielnego popołudnia będzie wizyta Króla Tralalandii, który jak wieść niesie ma dla wszystkich uczestników wspaniałą niespodziankę. Warsztaty w Strefie Klubu Rodziców są dofinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Każde warsztatowe popołudnie zakończy się pokazami specjalnymi – w sobotę około godz. 18.10 będzie można podziwiać SZOŁ z CYRKOWCAMI a w niedzielę ok. 17.45 wystąpi TEATR
ZA JEDEN UŚMIECH.

303 festiwal rozmaitocciKażdy dzień festiwalu to inne atrakcje, a każda upływająca godzina dostarczy uczestnikom nowych wrażeń. 

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Na warsztaty LAS W SŁOIKU obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe w Klubie 303.

 

KONTAKT:

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

tel. 12 681 39 78, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16.11. GODZ. 18.00, 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI – MARZENIE O WOLNOŚCI

Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

Program artystyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości przygotowany przez Klubową Grupę Poetica z Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Grupę tworzą mieszkańcy Grębałowa stawiając na integrację międzypokoleniową. Reżyserem programu jest Magdalena Rutkowska-Oliwa, a autorem scenariusza Lucyna Rutkowska.

Wstęp wolny.   

17-18.11. GODZ. 14.00-19.00, FESTIWAL ROZMAITOŚCI – notatka prasowa

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

 

18.11. GODZ. 16.00, MARZENIE O WOLNOŚCI

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Klub Dukat zaprasza na wieczór patriotyczny z okazji stulecia odzyskania niepodległości. W programie wydarzenia prezentacja ekspozycji historycznej, przygotowanej przez miłośnika dziejów, pana  Henryka Woźniaka, a w warstwie artystycznej – występ Klubowej Grupy Poetica z programem zatytułowanym "Marzenie o wolności", opracowanym na podstawie scenariusza Lucyny Rutkowskiej i w reżyserii Magdaleny Rutkowskiej-Oliwa. Dla uczestników przygotowano poczęstunek i ciepłe napoje.

Wstęp wolny.   

M. Gotfryd Australia 847x120019.11. GODZ. 15.30, AUSTRALIA, WYSPY SALOMONA I FIJI - WYKŁAD

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na spotkanie z geografem i podróżnikiem - Mariuszem Gotfrydem, który opowie i zaprezentuje kadry ze swojej podróży po Australii, Wyspach Salomona i Fiji.

Wstęp wolny.

 

26.11. GODZ. 16.00 ANDRZEJKI DLA SENIORÓW Z ZESPOŁEM SOJA BAND

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu i pracy. Na taki magiczny wieczór, zapraszamy wszystkich seniorów do Klubu Mirage. Wieczór andrzejkowy to wspaniała okazja aby potańczyć i spotkać się w gronie przyjaciół. Dobrą zabawę z pewnością zapewni zespół Soja Band

Wstęp: 20 zł (dla członków SM Mistrzejowice-Północ 10 zł), zapisy i wpłaty do 22  listopada w siedzibie Klubu Mirage

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

  1. os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież