Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Dzień otwarty w Centrum Psychoterapii

Od dawna masz obniżony nastrój? Nie możesz porozumieć się ze swoim dzieckiem? Nie radzisz sobie ze stresem? Nie musisz być sam ze swoimi problemami! Już 10 października (czwartek) Centrum Medyczne Damiana zaprasza na dzień otwarty „Ponad Problemami”, podczas którego otrzymasz możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Konsultacje odbędą się w placówce Centrum Medycznego Damiana przy ul. Nowolipie 18 w Warszawie.

Na całym świecie aż 350 mln osób zmaga się z depresją, w tym ponad 1,5 mln w naszym kraju. Szacuje się, że już wkrótce stanie się drugą najczęściej występującą chorobą na ziemi. Depresja najczęściej występuje wśród osób w wieku 20-40 lat i dwa razy częściej diagnozowana jest wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Niepokojem napawa fakt, że choroba wciąż stanowi temat tabu, a wielu osób nie podejmuje leczenia lub nie wie, gdzie szukać wsparcia. Jednak nie tylko depresja powinna skłonić nas do wizyty u psychologa. Problemy natury psychicznej w naszym kraju mogą dotyczyć aż 8 mln dorosłych Polaków.

Korzystanie z pomocy lekarza psychiatry czy psychoterapeuty – nie jest w Polsce problemem marginalnym i nie możemy bać się o tym rozmawiać. Troska o zdrowie psychiczne to jeden z kluczowych aspektów rozwoju społeczeństwa, dlatego należy poświęcić mu szczególną uwagę – komentuje Sylwia Rozbicka Kierownik ds. Psychologii i Psychiatrii.

Konsultacje psychologiczne w Centrum Medycznym Damiana odbędą się w godzinach 8-20, a do dyspozycji pacjentów będzie trzech specjalistów w dziedzinie psychologii z Centrum Medycznego Damiana. Pomogą oni w rozwiązaniu problemów dotyczących m.in. depresji, obniżonego nastroju, stresu, problemów w związkach czy kłopotach wychowawczych.

Konsultacje odbędą się w ramach Europejskiego Dnia Walki z Depresją, w kontekście którego w październiku rozpoczęła się 9. edycja kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”. W tym roku patronem medycznym wydarzenia zostało Centrum Medyczne Damiana.

Celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi na problem depresji w Polsce i związane z nią myśli samobójcze. Tylko w 2018 roku aż 5128 naszych rodaków odebrało sobie życie, a w grupie tej znalazło się aż 97 dzieci.

Wśród ambasadorów kampanii znajdują się Ewa Błaszczyk, Bożena Dykiel, Krystyna Czubówna, Marta Kielczyk, Krzysztof Cugowski, Piotr Zelt, Tomasz Jastrun oraz Marek Plawgo. Organizatorzy kampanii w symboliczny sposób zwracają uwagę na fakt, że ten problem nie omija dzieci, dlatego ambasadorzy do najnowszych billboardów i plakatów akcji przekazali swoje zdjęcia z czasów młodości.

W celu realizacji bezpłatnej konsultacji zapraszamy do zapisu pod numerem telefonu: 22 566 22 24.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież