Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Laserowe korekcje wad wzroku

Justyna KrowickaNie tylko operacje usunięcia zaćmy, ale także nierefundowane z NFZ laserowe korekcje wad wzroku, leczenie schorzeń siatkówki, czy zabiegi estetyczne oraz operacje plastyczne okolic oczu - z roku na rok rośnie liczba polskich pacjentów, którzy decydują się na przeprowadzenie tych zabiegów w Czechach. Jednym z głównych powodów jest cena. - Zabiegi z wykorzystaniem najnowszych metod oraz sprzętu są nawet o kilka tysięcy złotych tańsze niż w Polsce - tłumaczy Justyna Krowicka, ordynator kliniki Gemini w Ostrawie.

 

Cena oraz jakość to główne argumenty, który przekonują polskich pacjentów do skorzystania z oferty u naszych południowych sąsiadów. Jednak o coraz większej popularności poszczególnych zabiegów decydują także inne czynniki. W przypadku zabiegów estetycznych jest to między innymi wprowadzone pod koniec zeszłego roku ograniczenia związane z możliwością wykonywania ich przez inne osoby niż wykwalifikowani ku temu lekarze.

- Głównym powodem operacji plastycznej powiek oczu jest starzenie się cery oraz utrata jej elastyczności prowadząca do powstawania nadmiaru skóry (często wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej). Problem może pojawić się także w wyniku choroby czy urazu i może wpłynąć na ograniczenie pola widzenia. Operacja powiek oczu najczęściej przeprowadzana jest na powiekach górnych, rzadziej na dolnych - mówi Justyna Krowicka, która podkreśla, że klinika Gemini. Placówka ma spore doświadczenie w tego typu zabiegach, a także oferuje najnowsze, mało inwazyjne i naturalne metody zabiegowe.

W klinice Gemini w Ostrawie zwiększa się także liczba pacjentów szukających pomocy w związku z chorobami siatkówki oraz ciała szklistego. Leczenie w tym wypadku odbywa się za pomocą iniekcji doszklistkowych, czyli zastrzyków, które wykonywane są do wnętrza gałki ocznej. Tą drogą podaje się niektóre leki po to, aby ich oddziaływanie na siatkówkę i naczyniówkę oka było lepsze i szybsze.

- Program Lekowy finansowany z NFZ w tym przypadku obejmuje tylko zwyrodnienie plamki związane z wiekiem. Tymczasem podane w ten sposób leki są skutecznie stosowane w wielu innych schorzeniach, jak na przykład retinopatia cukrzycowa czy zakrzep żył siatkówki, które jednak nie są refundowane - mówi ordynator kliniki Gemini w Ostrawie, która dodaje, że dla zaawansowanych chorób siatkówki dostępne są również zabiegi laseroterapii czy witrektomii.

W tym wypadku zabieg także kosztuje o kilka tysięcy złotych mniej niż w kraju. - Poza tym część pacjentów nie chce czekać w kolejkach w Polsce i podjąć od razu leczenie - dodaje Justyna Krowicka.

Od lat popularne w Gemini jest także - całkowicie nierefundowane przez NFZ - laserowe usuwanie wad wzroku. Oprócz znacznie niższych cen polskich pacjentów przekonują także długie doświadczenie w wykonywaniu tych zabiegów, możliwość wyboru spośród wielu metod operacyjnych, a także najnowsze urządzenia operacyjne dostępne w placówce.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież