Szalone nożyczki. Reżim sanitarny

Szalone nozyczki TeatrKwadratOnline

Hit Teatru Kwadrat dostępny na VOD przez 24 godziny od momentu zakupu.

„Szalone nożyczki” to kultowy spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat, nieustająco ciesząc się ogromną popularnością wśród widzów. Teraz można go także obejrzeć bez wychodzenia z domu, dzięki platformie VOD Teatru Kwadrat.

Historyczne przedstawienie „Szalone nożyczki. Reżim sanitarny” - dostępne teraz wyłącznie online - zostało zarejestrowane w maju 2020 roku, kiedy to teatry były zamknięte dla publiczności. Wystawiana w tych szczególnych okolicznościach sztuka naszpikowana została licznymi odniesieniami do panującej wówczas sytuacji epidemicznej. Stąd dopisek „Reżim sanitarny” w tytule spektaklu.

Pierwsza z dwóch transmisji na żywo odbyła się w dniu odmrożenia salonów fryzjerskich, druga zaledwie tydzień później, gromadząc przed ekranami rekordową publiczność, blisko 20 tysięcy widzów.

Akcja sztuki „Szalone nożyczki” toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy.

W obsadzie: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski i Marcin Piętowski.   

Spektakl dla widzów od 16 roku zycia.