Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wyniki konkursu na zdjęcia z pracy w PRL

nagrody wspolna v1

Zobacz sentymentalne fotografie!

Zakończył się konkurs na najciekawsze zdjęcia z pracy w okresie PRL, który odbywał się przez ostatnie miesiące w dwóch edycjach dla różnych regionów Polski. Uczestnicy zachwycili jury – łącznie napłynęło do organizatora blisko 100 zdjęć, które u wielu internautów wywołają wspomnienia z dawnych lat.

Mimo że kiedyś aparat fotograficzny był luksusem, a robienie zdjęć w zakładach pracy zabronione, udało się zebrać pokaźny zbiór fotograficznych pamiątek z pracy w Polsce Ludowej. Uczestnicy przesyłali zdjęcia z pracy w różnych zawodach: pielęgniarek, telegrafistek, pracowników zakładów produkcyjnych czy budowlanych, nauczycieli i rzemieślników. Wybór najciekawszych fotografii nie był łatwy, ale udało się wyłonić zwycięzców.

Główne nagrody w poszczególnych edycjach otrzymały: Pani Danuta z Wałbrzycha oraz Pani Urszula z Chojnic. Gratulujemy serdecznie laureatkom! Pełne listy nagrodzonych zamieszczono na stronach konkursowych. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich nadesłanych do konkursu zdjęć oraz zapoznania się z wynikami: