Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

POJEDYNEK NA GŁOSY | MILITARY WIVES

Pojedynek na glosy

DOJRZAŁE KINO: Pojedynek na głosy

Spotkanie z innymi wielbicielami X muzy, wspólne przeżywanie filmowych emocji oraz możliwość wymiany myśli w czasie dyskusji. To części składowe każdej odsłony cyklu Dojrzałe Kino, ułatwiającego swoim widzom wchodzenie w międzyludzkie interakcje. Spotkanie i wspólna rozmowa w kinie - po długim czasie przymusowej izolacji - znów są możliwe, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Podczas pierwszego lipcowego spotkania, odbywającego się w środę 1 lipca, o godzinie 11.00, na ekranie przedpremierowo zagości emanujący wewnętrznym ciepłem "Pojedynek na głosy" - historia prawdziwej przyjaźni ze śpiewem w tle.

"Pojedynek na głosy" to pogodna i podnosząca na duchu historia amatorskiego chóru zorganizowanego w bazie wojskowej przez żony żołnierzy. Przyjaźń przeplata się tu z konfliktami, z których szczególnie duży wpływ na grupę ma ten pomiędzy zasadniczą i uzależnioną od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowaną i rozrywkową Lisą (Sharon Horgan).

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Wszystkie pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zajmują co drugie miejsce w sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans) i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

Premiera filmu: 21 sierpnia 2020

BILETY dla seniorów: 16 zł

O FILMIE:

POJEDYNEK NA GŁOSY | MILITARY WIVES

reż. Peter Cattaneo, Wielka Brytania 2019, 112’

Pełen dobrej energii i muzycznych przebojów film w reżyserii twórcy komediowego hitu "Goło i wesoło", Petera Cattaneo. "Pojedynek na głosy"

to cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele

stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott

Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68