Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie

Mirage akad zdr urody 02 20 PL 1

TAJNIKI PIELĘGNACJI WŁOSÓW

27.02. GODZ. 16.00, AKADEMIA ZDROWIA I URODY: 

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

O pielęgnacji włosów niby każdy „coś wie”, choć nie zawsze tę wiedzę wykorzystuje. Zimą nasze włosy często potrzebują szczególnego traktowania i regeneracji. Na spotkaniu w ramach cyklu Akademia Zdrowia i Urody ekspert zdradzi tajniki poprawnej pielęgnacji włosów, zwróci uwagę na najczęściej popełniane błędy oraz opowie jak duże znaczenie mają podczas stylizacji włosów odpowiednio dobrane kosmetyki.

Wstęp wolny.

 

28.02. GODZ. 17.15, SĄSIADKA GOTUJE – POSTNA ZAPIEKANKA

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

Po słodkim szaleństwie karnawałowym czas na coś wytrawnego – gwiazdą spotkania będzie postna zapiekanka. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak stworzyć idealnie ciągnący się ser przykrywający pozostałą część potrawy. Zapraszamy wszystkich miłośników kulinarnych przygód!

Sąsiadka gotuje to cykl spotkań w ramach Strefy Mieszkańca poświęcony codziennej sztuce kulinarnej. Każdy uczestnik będzie miał okazję do poznania nowych smaków oraz ciekawostek związanych z przyrządzaniem potraw.

Wstęp: 1 zł

 

Mirage wernisaz malarstwo luty

28.02. GODZ. 18.00, MALARSTWO BOŻENY MAŁGORZATY CHŁOPECKIEJ i ANNY MARII CICHOŃ – WERNISAŻ WYSTAWY

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na wystawę malarstwa Bożeny Małgorzaty Chłopeckiej i Anny Marii Cichoń. Wernisaż wystawy odbędzie się w 28 lutego (piątek) o godz. 18.00. w Galerii M Plus Klubu Mirage. Wydarzenie uświetni koncert jazzowy w wykonaniu zespołu Mario i przyjaciele.

Wystawa czynna będzie do 10 kwietnia.

Wstęp wolny

 

Info o artystkach:

Bożena Chłopecka – wytrwała i pełna wielkiej energii oraz zapału w doskonaleniu swojego warsztatu. W dalszym ciągu poszukuje własnej drogi w przenoszeniu swoich wizji i pomysłów na płótno. Od 16 lat jest częścią grupy malarskiej i spoiwem, który najlepiej potrafi zmobilizować do twórczej pracy. Jest aktywna zawodowo i rodzinnie, ale zawsze znajduje czas na malowanie, bo nie wyobraża sobie, aby ta część jej życia gdzieś się zawieruszyła. Odpoczywa i regeneruje się przy sztaludze. Maluje głównie w akrylu.

Anna Cichoń – malarstwo fascynowało ją od zawsze, ale to ludzie, często przypadkowo spotkani w życiu, zachęcali ją do poszukiwania zdolności w kierunku rysunku i malarstwa. To właśnie dzięki nim zaczęła poświęcać swój wolny czas swojej pasji.  Maluje w akrylu i oleju.

 

29.02., GODZ. 13.00-18.00, SOBOTNI CYRKOCIOŁ Z PROJEKTEM ORFEO & MAJNUN

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Wolne treningi cyrkowe oraz spotkania i rozmowy o cyrku przy kawie i herbacie. Kolejny dzień z cyrkiem w Klubie 303 w ramach nowego cyklu warsztatów dla młodzieży i dorosłych.

Program:

13.00-16.00 - wolne treningi cyrkowe na wszystkim, czym dysponujemy ( piłki, maczugi, obręcze, poi, kije, monocykle, lina cyrkowa, rola bola, kula cyrkowa…)

16.00-18.00 - kawa, herbata a w miejsce gier planszowych - Warsztaty z budowania lalek - podobizn zwierząt w ramach projektu Orfeo & Majnun*.

* Projekt Orfeo & Majnun – Klub 303 został zaproszony do współpracy przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – jednego z 7 partnerów międzynarodowego grantu współfinansowanego z programu Kreatywna Europa. W ramach projektu Instruktor Klubu 303 brał udział w warsztatach budowania lalek prowadzonych przez Vero Schurr. Następnym etapem projektu są warsztaty prowadzone samodzielnie przez instruktora Klubu 303 z budowania lalek dla społeczności lokalnej ( tym razem dla cyrkowców) w Klubie 303. Lalki, które powstaną na warsztatach będą wykorzystane podczas parady miejskiej, która odbędzie się 20 czerwca 2020 roku. Po paradzie wykonawcy lalek będą mogli zabrać swoje dzieła do domu.

Wstęp wolny!

 

Zgody luty wystawa

29.02. GODZ. 14.00-15.30, PRL’S PROPOSITED EDITORIAL - WERNISAŻ WYSTAWY

Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Słoneczne 16)

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej inspirowanej nowohuckimi klimatami PRL, zatytułowanej PRL’S Proposited Editorial. Wystawa to projekt dwóch pasjonatek klimatów PRL-u - autorką prac jest 17-letnia Aleksandra Tałach, do zdjęć pozuje Oliwia Pawlik. Na miejsce sesji zostały wybrane miejsca i ulice Nowej Huty. Wg autorek to one idealnie oddają ducha tamtych czasów. Samodzielnie dobrane stylizacje pochodzą z własnych zbiorów z epoki.

Wstęp wolny.

 

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23  

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież