Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Procesy biologiczne w nauce - wykład

Wszechnica Tkacz plakat

Z cyklu Wszechnica – wykład prof. Ewarysta Tkacza

Polska Akademia Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach i Biblioteka Śląska zapraszają na spotkanie z cyklu Wszechnica

W programie wykład pt. „Bionika, czyli rzecz o procesach biologicznych w nauce w ujęciu inżynierskim”, który wygłosi prof. dr. hab. inż. Ewaryst Tkacz.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka

Prof. dr. hab. inż. Ewaryst Tkacz – kierownik Katedry Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych Politechniki Śląskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą, m.in. w Czechach, Wielkiej Brytanii i USA. Najważniejsze obszary jego zainteresowań badawczych i wykładów, to bionika, cyfrowe przetwarzanie sygnałów biomedycznych, komputerowo wspomagana diagnostyka medyczna, sztuczne narządy, biotechnologia, bioinformatyka. Prowadzi wykłady z zakresu bioniki, sztucznych narządów, inżynierii genetycznej i tkankowej, zajęcia laboratoryjne z aparatury rentgenowskiej, metod numerycznych, prawdopodobieństwa i statystyki, programowania komputerów, bioinformatyki. Jest członkiem wielu organizacji naukowych w Polsce i za granicą, m.in. IEEE (Institute of Electric and Electronic Engineering), ESAO (European Society of Artificial Organs), Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), ECS (European Cardiac Society);,EMBS (Engineering in Medicine and Biology Society), Polskiego Towarzystwa Inżynierii Biomedycznej, Komitetu Elektroniki PAN, Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Jest organizatorem licznych międzynarodowych kongresów i sympozjów naukowych. Autor ponad 140 publikacji naukowych. Laureat wielu wyróżnień i nagród.

25 lutego 2020, godz. 17.00, Biblioteka Śląska (sala Benedyktynka), pl. Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież