Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

NAS plakat koledowanie styczen

Wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie

13.01. GODZ. 17.15, SĄSIADKA GOTUJE – ZDROWE PRZEKĄSKI

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

„Sąsiadka gotuje” to cykl spotkań w ramach Strefy Mieszkańca poświęcony codziennej sztuce kulinarnej. Każdy uczestnik będzie miał okazję do poznania nowych smaków oraz ciekawostek związanych z przyrządzaniem potraw. W styczniowej odsłonie pojawią się zdrowe przekąski. Dla wszystkich, którzy uwielbiają podjadać między posiłkami, jak i dla tych, którzy mają niewiele czasu na ich przygotowanie. Sycące, ale lekkie - fit przekąski na każdą okazję!

Wstęp: 1 zł

 

13.01. GODZ. 15.00, SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE: WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Do wspólnego kolędowania z panią Klaudią Kowalską zapraszają organizatorzy Nowohuckiej Akademii Seniora. Będzie można usłyszeć i wspólnie pośpiewać znane, lubiane kolędy oraz pastorałki.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

14.01. GODZ. 17.00-20.00, SCHADZKI HOBBY-TÓW – MALARSTWO NA SZKLE

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Rękodzieło to Twoja pasja? A może marzysz o własnoręcznym wykonywaniu dekoracji? Dołącz do grona Hobby-tów i koniecznie wpadnij na wtorkowe schadzki. Razem tworzymy modne wystroje wnętrz, elementy garderoby i tym podobne rękodzielnicze perełki.

Nie zwlekaj, nie zastanawiaj się zbyt długo! I Ty możesz być Hobby-tem!

Schadzki Hobby-tów to nowa odsłona warsztatów różnego rodzaju rękodzieła artystycznego, które propaguje Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Pod okiem instruktorów, specjalistów z zakresu sztuki ludowej i rękodzieła uczestnicy mogą nauczyć się różnych technik artystycznych. W styczniu na warsztat weźmiemy malarstwo na szkle. Poznamy technikę malarstwa witrażowego na wzór witraży tradycyjnych. Zamiast ołowianych ramek, w które wprawiane jest szkło zastosujemy relief tworzący witrażowe motywy wypełnione transparentną farbą. Warsztaty są odpowiednie dla młodzieży oraz osób dorosłych. Schadzki Hobby-tów mają charakter regularny - spotykamy się w każdy wtorek w godz. 17.00-20.00.

Wstęp: 60 zł za miesiąc lub 30 zł za pojedyncze zajęcia.

 

16.01. GODZ. 16.00, AKADEMIA ZDROWIA I URODY: MASKA NIEKARNAWAŁOWA

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Kolejne spotkanie z cyklu Akademia Zdrowia i Urody poświęcone będzie maseczkom do twarzy. Maseczki są jednym z najmniej docenianych elementów rytuału pielęgnacyjnego, choć zdaniem ekspertów ich regularne stosowanie jest niezbędne, aby zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację. Podczas spotkania zaproszona kosmetyczka przybliży typy maseczek i pomoże we właściwym ich doborze do cery, przedstawi kilka przepisów na sprawdzone domowe okłady, a także udzieli indywidualnych porad.

Wstęp wolny.

 

17.01. GODZ. 17.30, WIECZÓR KOLĘD

Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

Klub Aneks zaprasza wszystkich mieszkańców Łuczanowic i okolicznych osiedli do wspólnego kolędowania. Wspólny śpiew znanych i lubianych kolęd, pastorałek i świątecznych utworów przy choince i ciepłej herbatce, będzie wspaniałą okazją do międzypokoleniowej integracji. Na spotkanie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, zapraszamy wszystkich od najmłodszych po seniorów.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież