Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Kolędy na Trzech Tenorów

NHDN 61 maly plakat 1

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Kolędy na Trzech Tenorów

Kolęda. Ta nierozłączna towarzyszka okresu bożonarodzeniowego, najpiękniej rozbrzmiewająca w noc wigilijną – zarówno w gronie najbliższych jak i podczas Pasterki, na trwale wrosła w naszą kulturę. Od najmłodszych lat kojarzymy z nią ciepło rodzinnych spotkań i rozmów przy świątecznym stole, spacerów – niestety coraz rzadziej w śnieżną noc – do kościoła, a bardziej przyziemnie – czas pachnący choinką, sianem i pysznymi potrawami, lśniący odblaskami ozdób, bielą obrusu na stole i lukrem na wierzchu makowca, kuszący tajemnicą skrywaną w kształtach prezentów.

Zgodnie z tradycją kolędy wybrzmiewają rokrocznie podczas nabożeństw, uroczystości kościelnych i w ramach organizowanych koncertów aż do 2 lutego. Kolędom poświęcony jest też zimowy koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, a organizatorzy cyklu starają się od lat, by wypadł on tuż po Bożym Narodzeniu. W tym roku zapraszają krakowian i ich gości – rodziny i turystów, w sobotę 28 grudnia 2019 r. o godzinie 19.00 do Kościoła p.w. św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 nr 63. W koncercie KOLĘDY NA TRZECH TENORÓW wystąpią Jakub Oczkowski, Alexander Martinez oraz Piotr Karzełek – śpiewacy znani szerokiej publiczności z recitali na rodzimych scenach operowych i operetkowych, udziału w zagranicznych i krajowych festiwalach - w tym dedykowanemu Janowi Kiepurze słynnemu festiwalowi w Krynicy-Zdroju oraz występów w telewizyjnych show. Tenorom akompaniować będzie Maciej Nieć – kompozytor, aranżer i pianista, a wsparcia narracyjnego udzieli Łukasz Lech – artysta estradowy i reżyser. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!Lidia Jazgar.

W programie koncertu znajdą się najbardziej znane - nie tylko polskie - kolędy, pastorałki i pieśni świąteczne - Bóg się rodzi, Cicha noc, Hej kolęda, kolęda!, Bracia, patrzcie jeno, Oj, maluśki, maluśki, Kolęda dla nieobecnych, Mi Burrito Sabanero, We Wish You a Merry Christmas,
O Tannenbaum i wiele innych.

Wstęp na koncert odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń. Zaproszenia na koncert dostępne będą od 16 grudnia w: Dziale Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34) oraz Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). Ilość zaproszeń jest ograniczona!

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają jednak, aby dowolnymi datkami wesprzeć Hospicjum św. Łazarza, na rzecz którego prowadzone są zbiórki, podczas każdego z wydarzeń cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących!

Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

 

KOLĘDY NA TRZECH TENORÓW

28 grudnia 2019 r.

 

BIOGRAMY ARTYSTÓW

 

Jakub Oczkowski – tenor, ulubieniec publiczności, uznany przez krytykę za czołowego amanta polskiej sceny i estrady. Z dużym powodzeniem wykonuje repertuar operetkowy i musicalowy. Regularnie zapraszany na ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale muzyczne. Gwiazda festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju. Znany z wielu programów telewizyjnych.

Alexander Martinez – tenor. Pochodzi z Filipin, od 15 lat mieszka w Polsce. Finalista programu Mam Talent. Obdarzony skalą głosu umożliwiającą zaśpiewanie praktycznie każdego utworu niezależnie od gatunku muzycznego. Koncertuje na eventach, scenach kameralnych, jak również na największych salach koncertowych z orkiestrami symfonicznymi. Uznawany za jednego z najlepszych showmanów w Polsce.

Piotr Karzełek – tenor, artysta młodego pokolenia. pokolenia. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Laureat nagrody II Międzynarodowego Konkursu Ars et Gloria w Katowicach oraz Nagrody Specjalnej prof. Andrzeja Chorosińskiego na tymże konkursie.

Maciej Nieć – kompozytor, aranżer, pianista, gitarzysta basowy, pedagog. Współtwórca folk rockowego zespołu Lachersi. Autor wielu kompozycji i aranżacji do przedstawień teatralnych, koncertów telewizyjnych i konkursów muzycznych. Finalista Koncertu Debiuty 2008 KFPP w Opolu i programu Must Be The Music.

Łukasz Lech - artysta estradowy, reżyser. Prowadzący i współautor cyklicznych programów emitowanych na antenie TVP. Pomysłodawca i reżyser wielu koncertów, festiwali i widowisk muzycznych, m.in. Scena 2000, Ludzie Estrady, Krakowskie Miniatury Teatralne, Uśmiechnij się z Kiepurą. Laureat nagrody specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Niepokalanowie.