Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Jędruś Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Jedrus 50 tka Klubu 1

50 lat Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Jędruś na osiedlu Centrum A - wybudowany w czynie społecznym przez nowohucian, od blisko pół wieku służy lokalnej społeczności, obecnie działając w sieci Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W jubileuszowy – pięćdziesiąty sezon swojej działalności, wkracza prawie pod koniec roku obchodów 70-lecia powstania Nowej Huty. Wkracza jak na swój wiek nad wyraz dziarsko, ale i z elegancją – całodziennym Bankietem Lokalnym, który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2019 roku.

Gdyby te mury potrafiły mówić – opowiedziałyby zapewne niejedną fascynującą historię. Ale nie mogą – na szczęście w klubie przechowywana jest Kronika, dokumentująca działalność tego miejsca. Spotkania kulturalne, muzyczne, okolicznościowe, sportowe i społeczne, zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Przez pomieszczenia Klubu Jędruś przewinęło się już kilka pokoleń nowohucian – i wciąż przybywają nowi. Aktualni jego gospodarze – pracownice i pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, kontynuują pracę swoich poprzedników organizując zajęcia i warsztaty, by zaspokajać lokalne potrzeby kulturalne, pielęgnować to miejsce sąsiedzkich spotkań, pozwalać twórczo i radośnie spędzać czas wolny. I zapraszają wszystkich – dawnych i obecnych - przyjaciół, sąsiadów oraz uczestników zajęć klubowych do wspólnego zainaugurowania obchodów złotego jubileuszu Klubu Jędruś.

W sobotę 14 grudnia już od godzin przedpołudniowych trwać będą zajęcia, gry i występy dla dzieci i rodzin, dla nieco starszych przewidziano grę terenową. Po południu Klub otworzy podwoje przed dorosłymi i seniorami – przyjdzie czas na wspomnienia minionych dekad działalności, występ zespołu Jędrusie oraz przedstawienie teatralne. Solenizantowi odśpiewane zostanie gromkie „Sto lat”, a na urodzinowym torcie zapłoną świeczki. Dzień zakończy Jędrusiowa potańcówka z DJ Bartkiem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny! Zapraszamy!

PROGRAM

CZĘŚĆ 1

10.45 Rozpoczęcie

11.00 Animacje dla dzieci i rodziców

12.00 Pokazy grup uczestniczących w zajęciach Klubu

12.45 Jędrusiowa gra terenowa

13.45 Zakończenie cz. 1

CZĘŚĆ 2

16.00 Oficjalne rozpoczęcie i przemówienia

16.30 Jędrusiowa gawęda – Klub Jędruś we wspomnieniach

18.00 Występ zespołu Jędrusie

18.45 Urodzinowy tort

19.30 „Kartki z przeszłości” - spektakl Teatru w międzyczasie

20.00 Bankiet lokalny - potańcówka z DJ Bartkiem

22.00 Zakończenie

Kontakt:

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta,

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 w. 21,

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież