Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

HISTORIA MAŁŻEŃSKA | MARRIAGE STORY

Historia malzenska

Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film

W środę, 11 grudnia o godzinie 11.00, „Historia małżeńska” - wnikliwe i pełne empatii dzieło Noaha Baumbacha. Na ekranie Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Na uczestników czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek. Gospodynią spotkań jest pani Redaktor Maria Malatyńska.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

BILETY: 15 zł

O FILMIE:

HISTORIA MAŁŻEŃSKA | MARRIAGE STORY

reż. Noah Baumbach, USA 2019, 136’

MFF w Toronto 2019: Nagroda Publiczności MFF w Wenecji 2019: udział w Konkursie Głównym

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach.

W rolach głównych: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta. Krytycy podkreślają wzruszający, intymny charakter opowiadanej w filmie historii i empatię, z jaką Baumbach traktuje swoich bohaterów. W recenzjach pojawiają się porównania do „Sprawy Kramerów”

Roberta Bentona i „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana.

PRASA O FILMIE:

Zabawny, przejmujący, z ogromną dozą empatii i współczucia - Historia małżeńska to nie tylko bolesna historia rozwodu dwójki ludzi. To przede wszystkim przenikliwy obraz ich miłości.

The Playlist

Baumbach świetnie prowadzi swoich aktorów, pozwalając im na wygrywanie kolejnych uczuć, ale nie pozwalając na szarżę. Płacz, krzyk, wszystko jest dobrze umiejscowione w tempie historii i nie sposób filmowi zarzucić melodramatycznej „gry na emocjach”.

Filmawka

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież