Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Nowa Huta dla seniorów listopad

Wersalik Wystawa rekodziela

Wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie

4-25.11, Wystawa rękodzieła Anny Cyankiewicz

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Klub Wersalik serdecznie zaprasza na wystawę rękodzieła artystycznego Anny Cyankiewicz, wykonanego w różnych technikach. Artystka jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, miłośniczką historii Krakowa i sztuki ludowej. Jest również Członkiem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i laureatką konkursów rękodzieła artystycznego. Wystawa czynna do 25 listopada w godzinach pracy Klubu.

Wstęp wolny.

 

NAS wyklad humanistyczny

4.11. GODZ. 15.00, Humanistyczne aspekty matematyki - wykład

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Matematyka kojarzy się z wzorami oraz liczbami, z wiedzą całkowicie uporządkowaną i analityczną. A jednak to mit, który obalimy pokazując, w jaki sposób matematyka, królowa nauk ścisłych, łączy się z naukami humanistycznymi (zwłaszcza sztuką) i życiem codziennym. Wykład poprowadzi dr Zdzisław Pogoda.

Wstęp wolny.

  

Mirage domowe SPA

7.11. GODZ. 16.00, DOMOWE SPA

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Domowe SPA z ekokosmetykami to warsztaty, które kształtują myślenie o dokonywaniu świadomych wyborów również w kontekście codziennej higieny. W czasach, gdy konserwanty i szkodliwe dodatki można znaleźć praktycznie we wszystkim, warto mówić o zaletach ekokosmetyków. Naturalne wyciągi z ziół i roślin mają korzystne działanie, a umiejętne ich zastosowanie na skórze potrafi zdziałać cuda. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się też, jak w domowym zaciszu stworzyć swoją oazę relaksu i wyciszenia oraz jakich kosmetyków użyć, aby skóra nabrała blasku a ciało pozbyło się nadmiaru stresu.

Wstęp wolny.

 

8.11. GODZ. 17.15, SĄSIADKA GOTUJE: JARMUŻ - NIE TYLKO OZDOBA

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

„Sąsiadka gotuje” to cykl spotkań w ramach Strefy Mieszkańca poświęcony codziennej sztuce kulinarnej. Każdy uczestnik ma okazję poznać nowe smaki oraz usłyszeć ciekawostki związane z przyrządzaniem potraw. Tym razem na kuchenny warsztat Klubu Zakole wzięty zostanie jarmuż i jego właściwości kulinarne oraz wartości odżywcze. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich „głodnych” kulinarnej wiedzy i chętnych do podzielenia się nią z innymi.

Wstęp: 1zł

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23