Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

TEATR ME/ST dla Seniorów

Teatr ME ST

TEATR ME/ST  dla środowisk SENIORALNYCH

REPERTUAR
„Stosunki Prawne”- 30 września, g. 19.00
„PLAGI”-  5, 7, 7 października, g. 19.00
MIEJSCE- Pałac Zamoyskich, ul. Foksal 2
BILETY w cenie 15 zł tylko na hasło: SENIOR
KONTAKT- telefon: 791 473 063
Bilety w ofercie należy zarezerwować oraz zakupić do 2 dni przed prezentacją spektaklu.
Ilość biletów w ofercie ograniczona.

„Stosunki Prawne” Komedia damsko-męska oparta na aktach.
To przewrotna komedia damsko-męska, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem prawniczym. Spektakl zachwyca grą dwójki aktorów, którzy wcielając się w różne postaci, przedstawiają w krzywym zwierciadle kalejdoskop sytuacji damsko-męskich.

Tę sztukę powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub będą w związku partnerskim.

SCENARIUSZ/ MUZYKA/ REŻYSERIA: Szymon Turkiewicz
OBSADA: Magdalena Engelmajer / Sławomir Głazek

„PLAGI” XXI wiek w komediowej pigułce. 

Wir zdarzeń, tematów, świetna autorska muzyka, piosenki wpadające w ucho oraz mistrzowskie aktorstwo sprawią, że spektakl wciąga widzów dając rozrywkę na najwyższym poziomie. Spektakl "PLAGI" nie ma linearnej fabuły. To zestawienie sytuacji realistycznych, które nagle, bez ostrzeżenia przekraczają granice normalności. Ale czy w dzisiejszych czasach, każdego dnia nie jesteśmy świadkami podobnych mechanizmów?

Twórcy "Plag" stworzyli sceniczny świat, który błyskotliwie ocenia naszą kondycję na różnych poziomach życia. Rozbawia, dając do myślenia, mówi o tym, co dotyczy każdego a nas.

SCENARIUSZ/ MUZYKA/ REŻYSERIA: Szymon Turkiewicz
OBSADA: Magdalena Engelmajer / Jacek Cholewa / Sławomir Mandes

„Stosunki Prawne”

Komedia damsko-męską oparta na aktach.
„Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.
On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w  relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi? Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?
Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji.
Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w  skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.
Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?
Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.


REŻYSERIA / TEKST / MUZYKA: Szymon Turkiewicz
OBSADA: Magdalena Engelmajer, Sławomir Głazek
SCENOGRAFIA / KOSTIUMY: Magdalena Engelmajer

 

 

 

„PLAGI” – XXI wiek w komediowej pigułce!

TERMINY  5, 6, 7 września, g. 19.00
MIEJSCE  Pałac Zamoyskich ul. Foksal 2, Warszawa

CENY BILETÓW: seniorzy: 15 zł, bilet w ofercie przedsprzedaży od 38 zł, bilet w kasie: 60 zł

Działalność teatru współfinansuje m.st. Warszawa.

„PLAGI” – XXI wiek w komediowej pigułce!
Spektakl przeznaczony dla widzów, którzy mają dystans do siebie i świata albo chcą tego dystansu nabrać.
„PLAGI” to komediowa, lekka propozycja z chwytliwymi piosenkami, które zarażają energią.

Spektakl nie ma linearnej fabuły, jest zestawieniem sytuacji realistycznych, które nagle, bez ostrzeżenia przekraczają granice normalności.
Ale czy w dzisiejszych czasach, nie jesteśmy tego świadkami na co dzień?
Wokół nas dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy, na które nie mamy wpływu i nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu się zaśmiać.
Twórcy „PLAG” dogłębnie analizując współczesne zjawiska stworzyli sceniczny świat, który błyskotliwie ocenia naszą kondycję na różnych poziomach życia.
Od smogu, przez uzależnienie od telefonów, fake newsy po diety wykluczające kolejne składniki.
Wir zdarzeń, tematów, świetna autorska muzyka, piosenki wpadające w ucho oraz mistrzowskie aktorstwo sprawią, że spektakl wciągnie widzów dając rozrywkę na najwyższym poziomie.

REŻYSERIA / TEKST / MUZYKA: Szymon Turkiewicz
OBSADA: Magdalena Engelmajer, Jacek Cholewa, Sławomir Mandes.
SCENOGRAFIA / KOSTIUMY: Magdalena Engelmajer

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież