Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Uniwersytety trzeciego wieku z całej Polski

UTW rekrutacja

Uniwersytety zaangażowane społecznie

Do 30 września trwa rekrutacja do 7. edycji projektu „UTW dla społeczności”. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają
do współpracy uniwersytety trzeciego wieku z całej Polski zainteresowane rozwijaniem wolontariatu osób starszych i działaniami na rzecz społeczności lokalnej. To także szansa na pozyskanie mikrograntów.

W ramach projektu „UTW dla społeczności” uniwersytety trzeciego wieku otrzymują roczne wsparcie w budowaniu grup wolontariuszy, którzy chcą działać nie tylko na rzecz otoczenia
i społeczności lokalnych, ale również na rzecz rozwoju swojego UTW. Projekt jest częścią programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „UTW – Seniorzy w akcji”.

Wsparcie doświadczonych animatorów

W procesie rekrutacji organizatorzy wyłonią 10 UTW. Wsparcie grup wolontariuszy będzie obejmować m.in.: spotkania warsztatowe z doświadczonymi animatorami i trenerami, mikrogrant na pierwsze działania, wymianę doświadczeń z uczestnikami poprzednich edycji oraz zestaw materiałów informacyjno-metodycznych poświęconych wolontariatowi (dostosowanych do specyfiki UTW). Realizacja tegorocznej edycji jest zaplanowana w okresie od października 2019 roku do października 2020 roku, a termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2019 roku.

Wolontariat krok po kroku

W ramach projektu przeszkolono już 180 osób z 60 UTW z całej Polski. Mieliśmy wystarczająco dużo okazji, by przetestować różne rozwiązania krok po kroku. Nasza najnowsza publikacja „UTW dla społeczności. Jak zbudować grupę wolontariacką i działać społecznie” podsumowuje sześć edycji projektu i pokazuje sprawdzony model działania. Zachęcamy do zapoznania się z tym wypracowanym modelem i realizacji własnych projektów wolontariackich. Służymy wsparciem – mówi Marta Białek-Graczyk, prezeska Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Siła w seniorach

Projekt „UTW dla społeczności” finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która współpracuje ze środowiskiem UTW już od 15 lat. Od samego początku widzieliśmy w słuchaczach UTW liderów ruchu aktywizacji rosnącej grupy osób starszych. Aktywizacji, która pozytywnie wpływa nie tylko na samych zainteresowanych, ale też służy wspólnemu dobru i prowadzi do obywatelskiego zaangażowania. Nasze wieloletnie doświadczenia we współpracy z osobami 60+ pokazują, że wolontariat pozwala swoje zainteresowania i bziki przekuć w coś, co pozytywnie zmienia rzeczywistość, otoczenie
i zwyczajnie pomaga innym ludziom
– mówi Katarzyna Świątkiewicz, kierownik programowy w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szczegółowych informacji na temat projektu udzielają:

Koordynatorka projektu:

Anna Jurkiewicz

T: (22) 396 55 16 lub 19

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież