Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Noc spadających gwiazd w CHCK

logo chck

12 sierpnia obserwuj z nami spadające gwiazdy!

Wspólnie z Planetarium Śląskim w Chorzowie oraz Stowarzyszeniem Majstersztyk zapraszamy na rodzinną grę miejską, plenerowe działania animacyjne oraz koncert i opowieści astronomiczne.
Spędź ten wyjątkowy wieczór z nami w Parku Śląskim!

 

PROGRAM:
godz. 18.00-20.30 – RODZINNA GRA MIEJSKA
godz. 20.30-22.00 – PLENEROWE DZIAŁANIA ANIMACYJNE
godz. 22.00 – KONCERT I OPOWIEŚCI O GWIAZDACH

 

SZCZEGÓŁY:

godz. 18.00-20.30 – RODZINNA GRA MIEJSKA dla dzieci (7+) i dorosłych
Czy wiedzieliście, że nad naszymi głowami znaleźć można m.in. gwiazdozbiór niezwykłego konia – Pegaza, silnego Herkulesa czy groźnej Hydry? Na sierpniowym niebie znajdziemy wiele tropów, które po nitce do kłębka zaprowadzą nas wprost do niezwykłego świata mitów greckich. Podczas twórczych zadań będziemy wspólnie odkrywać tajemnice nieba okiem pasjonata literatury.
Podczas rodzinnej wędrówki po gwiazdozbiorach uczestnicy zobaczą, że mapę nieba można odkrywać za pomocą gier i zabaw dźwiękowych, plastycznych, teatralnych i ruchowych.
UWAGA: Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 7+ wraz z dorosłym).
Liczba miejsc ograniczona. Dla najbardziej zaangażowanych grup przewidzieliśmy drobne nagrody.
Obowiązują zapisy: …...
.- kontakt do CHCK – proszę o pomoc – kontakt do kogoś, kto jest w CHCK pod telefonem i jest w stanie zapisać rodziny i zbierać teefony. Przed grą wezmę kontakty i będę uczestnikom przypominać.

godz. 20.30-22.00 – OLENEROWE DZIAŁANIA ANIMACYJNE DLA dzieci, młodzieży i dorosłych m.in.:

- Warsztaty tworzenia pudełek na spadające gwiazdy – dowiesz się, jak zapakować spadającą gwiazdę i bezpiecznie dowieźć ją do domu
- Aleja spadających gwiazd – stwórz z nami instalację plastyczną i podziel się życzeniem!
- Moja prywatna mapa nieba – namaluj z nami wybrane gwiazdozbiory!

- Podziel się myślą! - instalacja z cytatów literackich dotyczących gwiazd

- Kometa – warsztaty ruchowe dla miłośników kosmicznych podróży
- Obrotowa mapa nieba

Punkt, przy którym pracownik Planetarium Śląskiego będzie zapoznawał uczestników z budową kosmosu z wykorzystaniem atrakcyjnej pomocy dydaktycznej.

godz. 22.00 – KONCERT I OPOWIEŚCI ASTRONOMICZNE

Gdy zrobi się ciemno  pracownik Planetarium opowie o konstelacjach gwiazd, a pomiędzy jego prezentacjami posłuchamy koncertu zespołu „Ciśnienie”, który umili uczestnikom oglądanie i poznawanie gwiazdozbiorów.

Zespół „Ciśnienie”

Stylistycznie stanowi mieszaninę post-rocka, muzyki orkiestrowej i transowego jazzu, z inspiracjami oscylującymi między zespołami pokroju Swans, Fire! Orchestra i Mogwai, a muzyką H. M. Góreckiego czy Arvo Pärta. Waltornia, skrzypce i klawisze łączą się tutaj z pozornie nieprzystającym, przesterowanym basem i frenetyczną perkusją, czego rezultatem są wyjątkowo barwne i zróżnicowane pejzaże dźwiękowe: od improwizowanego, psychodelicznego ambientu, po napędzane rytmem, ostinatowe ściany dźwięku. W kwietniu 2018 zespół wystąpił na Katowice JazzArt Festival, czego rezultatem jest wydany w styczniu 2019 album koncertowy „JazzArt Underground”. Zespół jest finalistą programu „Dzielnica Brzmi Dobrze”.

Pomysłodawcą projektu jest pani Anna Nowak.

 Partnerzy: Planetarium Śląskie w Chorzowie, Stowarzyszenie Majstersztyk

Wydarzenia odbywające się w ramach realizacji zadania „Wolka: działania aktywizujące i kampanie promocyjne skierowane dla młodych mieszkańców Chorzowa w wieku 16-30 lat” w ramach którego organizowany jest projekt Chorzowskiego Centrum Kultury „KULTURA NA WOLNOŚCI” 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież