Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów V - VI

Dukat Dzień Rodziny 1

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

24.05. GODZ. 17.30, DZIEŃ RODZINY

Maj i czerwiec to wyjątkowe miesiące, ze względu na obchody Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Klub Dukat łączy te święta w jeden wspaniały Dzień Rodziny! Zapraszamy babcie, dziadków, rodziców i dzieci do wspólnej zabawy. Popołudnie rozpoczniemy teatralnie - bajką o Jasiu i Małgosi. Potem przeniesiemy się do ogródka jordanowskiego, by zainaugurować sezon grillowy. Do zabawy zaprosi Babcia Jaga, słynąca w całej Nowej Hucie i okolicach z puszczania nosem ogromnych baniek mydlanych oraz skręcania piesków i kotków z kolorowych balonów.

Sprzedaż biletów do 20 maja 2019 r.

Wstęp 5 zł/os.

 

Wersalik nakreceni na quilling24.05. GODZ. 17.30, NAKRĘCENI NA QUILLING

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Zapraszamy do wkręcenia się w quilling w trakcie warsztatów papieroplastyki. Będziemy kręcić, wywijać, nawijać i owijać, tworząc niepowtarzalne kartki okolicznościowe do wykorzystania w dowolnym celu (choć dyskretnie przypominamy o nadchodzącym Dniu Matki).

Wstęp: 10 zł

 

Mirage Koty i ludzie24.05. GODZ. 18.00, KOTY I LUDZIE - WERNISAŻ

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)     

Galeria M Plus w Klubie Mirage zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Walczak-Matyjewicz. Autorka prac swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w pracowni Domu Kultury Pod Baranami, prowadzonej przez prof. Ludwika Pindela. Studia i praca zawodowa sprawiły, że zarzuciła malarstwo na około 20 lat, jednak potrzeba tworzenia dała o sobie znać ponownie. Barbara Walczak-Matyjewicz jest współzałożycielką grupy malarskiej Pasja, którą obecnie prowadzi krakowski artysta malarz Mariusz Dudka.

Koty i ludzie to wystawa nawiązująca do drugiej po malarstwie miłości artystki. Koty i ich nacechowane ambiwalencją relacje z ludźmi są niezwykle wdzięcznym tematem obserwacji, rozmów i… tworzenia.

Wernisaż uświetni koncert muzyki francuskiej Anuki Ganchimed.

Wystawa czynna będzie do 14 czerwca 2019 r.

Wstęp wolny!

 

PodKasztanami Piknik Rodzinny25.05. GODZ. 12.00-16.00, PIKNIK RODZINNY

Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1)

Klub Pod Kasztanami zaprasza na rodzinny piknik w – miejmy nadzieję – piękną majową sobotę. To czas na zacieśnienie więzi sąsiedzkich oraz rodzinnych, spotkania ze znajomymi, odpoczynek i zabawę w wielopokoleniowym gronie.

Wstęp wolny.

 

NAS moniuszko27.05. GODZ. 15.00, STANISŁAW MONIUSZKO - ŻYCIE I MUZYKA

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Był człowiekiem nietuzinkowym. Nie tylko kompozytorem ponad 250 pieśni, kilkunastu oper, operetek i baletów, ale także poliglotą, podróżnikiem i… ojcem dziesięciorga dzieci. Tworzył muzykę silnie nacechowaną narodowo. Nie tylko inspirował się, czerpał z polskiego folkloru czy adaptował utwory polskich poetów, ale rodakom, rodzinnym stronom, obyczajom i tradycjom poświęcał tematykę dzieł. W ustanowionym przez Sejm Roku Stanisława Moniuszki na wykład poświęcony życiu i muzyce artysty, który wygłosi Anna Sieczka, zaprasza Nowohucka Akademia Seniora.

Wstęp wolny! 

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież