Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Tajemnice Joan już w kinach

TJ pokaz prasowy

Zapraszam na pokaz prasowy 29 maja do kina Atlantic.

14 czerwca na ekrany kin trafi film ze wspaniałą Judi Dench i bardzo zdolną Sophie Cookson :) pt. "Tajemnice Joan".

To adaptacja opartego na faktach bestsellera o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii - dla którego inspiracją stała się prawdziwa postać Melity Norwood - aresztowanej za szpiegostwo w wieku 87 lat.

Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji.
Rok 1938. Młoda Joan (Sophie Cookson) studiuje fizykę w Cambridge. Nieśmiała i łatwowierna dziewczyna szybko daje się uwieść uroczemu i tajemniczemu Leo (Tom Hughes), który wkrótce staje się jej przewodnikiem po obcym, ale intrygującym świecie ideologii komunistycznej.

Romantyczna idylla trwa aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Joan pracuje w ośrodku badań nad bombą atomową, gdy Leo prosi ją o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. Joan dowiaduje się, że jest tylko narzędziem w rękach ukochanego i sama musi wybrać pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju a bliskimi i ich ocaleniem.

Doskonałe aktorstwo, niesamowita historia oraz świetne kostiumy i zdjęcia, które przenoszą nas w świat szpiegów z Cambridge.

Powieść Jennie Rooney dziś ukazuje się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież