Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

TOLKIEN | TOLKIEN

TOLKIEN

W środę, 22 maja o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów

 

na pokaz biograficznego filmu Tolkien poświęconego postaci słynnego autora „Hobbita” i „Władcy pierścieni”. Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Na uczestników czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

BILETY: 15 zł

O FILMIE:

TOLKIEN | TOLKIEN

reż. Dome Karukoski, USA 2019, 112’

Książka J.R.R. Tolkiena "Hobbit" niczym iskra rozpaliła wyobraźnię czytelników na całym świecie i zdominowała gatunek fantasy zeszłego stulecia. „Efekt Tolkiena” odbija się echem w literaturze, telewizji i filmach. W oryginalnych światach i opowieściach Tolkiena o czarodziejach, hobbitach, smokach i mitycznych bohaterach, odnajdujemy najlepszą stronę ludzkiej natury: naszą pasję odkrywców, gotowość do poświęcenia, nadzieję, iż dobro pokona zło oraz siłę, jaką czerpiemy ze wspólnoty.

Film Tolkien to opowieść o młodości słynnego pisarza, o tym, jak młody Tolkien zmienił się z osamotnionej sieroty w jednego z najwspanialszych autorów w historii. W szkolnej grupie aspirujących poetów i artystów odnalazł przyjaźń, odwagę i natchnienie. Z upływem lat braterska więź szkolnych przyjaciół zacieśnia się i daje wsparcie w poszukiwaniu miłości oraz trudnych chwilach. Życiowe doświadczenia stały się dla Tolkiena inspiracją do napisania jego słynnej trylogii o Śródziemiu.

REŻYSER O FILMIE:

Jestem fanem Tolkiena od 12 roku życia, więc najważniejsze dla mnie było przywołanie w filmie wszystkich tych emocji, jakie czułem, czytając jego książki. Tolkien to magiczna opowieść o miłości i przyjaźni. To historia osieroconego chłopca, odnajdującego swoje bractwo, idzie na wojnę i poznaje jedyną kobietę, którą będzie kochał po wsze czasy. A z drugiej strony, film pokazuje jak Tolkien, ten kreatywny geniusz, wplótł realne wątki – przyjaźń, wojnę i miłość – do niesamowicie sugestywnych światów swojej wyobraźni.

- Dome Karukoski

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież