Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Teatr dla Seniorów Wielkie Dzieło

Wielkie dzielo PLAKAT z datami 1

Przed nami premiera spektaklu „Wielkie Dzieło” TEATRU WARSZAWA +50. Jest to propozycja dla wszystkich Warszawiaków ze szczególnym naciskiem na środowiska senioralne. 

TEATR WARSZAWA +50 od pięciu lat zachwyca publiczność corocznymi premierami prezentowanymi w salach widowiskowych na terenie całej Warszawy. Do końca roku spektakl będzie prezentowany 5 razy i na wszystkie pokazy wstęp jest bezpłatny.

Schemat informacji / Wiadomości

 1. 1. NAZWA WYDARZENIA

Spektakl „WIELKIE DZIEŁO” TEATRU WARSZAWA +50

 1. 2. DATY I MIEJSCA
  21 listopada 2019, g. 18.00 - Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9

23 listopada 2019, g. 17.00 - Sala Widowiskowa Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29 (wejście od ul. A. Jarzębskiego)

25 listopada 2019, g. 11.00 - Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1              

28 listopada 2019, g. 18.30 - Sala Widowiskowa w Międzylesiu, ul. Żegańska 1a             

30 listopada 2019, g. 16.00 - Dom Kultury Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28


 1. 5. WSTĘP BEZPŁATNY


Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej

 1. 6. GRUPA WIEKOWA
  Od 12 roku życia. Grupa docelowa osoby +50.

  7. OPIS
  „Wielkie Dzieło” to piąty spektakl zrealizowany przez TEATR WARSZAWA+50 pod opieką artystyczną twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST.

Sztuka opowiada historię pewnej bardzo bogatej kobiety, która postanowiła zainwestować w polską kinematografię. Chce zrobić film wszechczasów pod tytułem „Wielkie Dzieło”. Do pracy zatrudnia aktorki-seniorki, które poznaje podczas warsztatów teatralnych. Mając nieograniczone finanse podejmuje współpracę z najlepszą scenarzystką, która pisze scenariusz, inspirowany kultowymi scenami z polskich filmów: Rejsu, Hydrozagadki, Czterech Pancernych i Dziewczyn do Wzięcia. Do każdej ze scen, scenarzystka wprowadza znane postaci z historii kinematografii (np. Charliego Chaplina czy Marylin Monroe).
„Wielkie Dzieło” to komedia, która ukazuje znane i lubiane sceny z polskich filmów z zupełnie nowej, zaskakującej perspektywy. Spektakl ma wartkie, dynamiczne tempo i jest popisem aktorskim 11 utalentowanych pań, które pod okiem twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST osiągają poziom bliski profesjonalistom, zachowując przy tym świeżość i energię, która uwodzi widzów w każdym wieku.

Teatr Warszawa +50 to amatorska grupa teatralna prowadzona przez twórców z FUNDACJI ARTYSTYCZNEJ ME/ST. Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest wielokrotnie prezentowany na warszawskich scenach. Opiekunami artystycznymi działań Teatru Warszawa+50 są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.

W repertuarze Teatru Warszawa+50 są obecnie cztery spektakle:
„Turnus Kreatywnego Seniora" (premiera 2015),
„Krzyżówka Życia" (premiera 2016),
„BAJA" (premiera 2017).
„O MNIE I O TOBIE” (premiera czerwiec 2018)


Spektakl kierowany jest przede wszystkim do wdzów +50 ze względu na wspólne doświadczenia pokoleniowe z uczestniczkami warsztatów. Jednak uniwersalność porusznaych tematów może zainteresować publiczność w różnym wieku.

OPIEKA ARTYSTYCZNA / INSCENIZACJA: ME/ST
WYSTĘPUJĄ: Jolanta Apolonia Świtała, Izabella Borowiec, Irena Kaczorowska, Izabella Pietura, Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska, Alina Szpilewska, Ewa Złotkiewicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież