Masaż – skuteczny i nieinwazyjny sposób na zmarszczki

Seniorki i seniorzy inwestują coraz większe sumy w kremy przeciwzmarszczkowe, czy zabiegi w salonach spa. Nie wiele osób wie, jak skuteczne mogą być masaże przywracające elastyczność i jędrność naszej skórze.

Do pierwszych objawów starzenia należą m.in. zmarszczki mimiczne. To właśnie „kurze łapki” w zewnętrznych kącikach oczu, bruzdy na czole, czy nawet sucha skóra przyczyniają się do zbyt dojrzałego wyglądu naszej twarzy. Niekorzystny wpływ na kondycję naszej skóry ma nie tylko nieodpowiednia lub niewystarczająca pielęgnacja, lecz także nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Zbyt częste kąpiele słoneczne lub wizyty w solarium osłabiają włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jędrność naszej skóry.

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek wieloletniego powtarzania się ruchów mięśni. Początkowo widoczne są one jedynie pod wpływem emocji i ustępują wraz z rozluźnieniem mięśnia. Z czasem, kiedy skóra jest mniej elastyczna, zmarszczki stają się widoczne także w czasie, gdy nasza twarz nie wyraża emocji.

W gabinetach kosmetycznych najczęściej zmarszczki usuwane są przez ostrzykiwanie toksyną otulinową, która zatrzymuje przewodnictwo między nerwem i mięśniem. Taki zabieg powoduje rozluźnienie mięśni twarzy i co za tym idzie, wygładzenie zmarszczek. Okazuje się, że podobny efekt możemy otrzymać decydując się na serię zabiegów masażu anty ageing.

Zazwyczaj zabieg ten poprzedza dokładnie oczyszczenie skóry i złuszczenie starego naskórka. W trakcie pierwszej wizyty kosmetyczka oceni sprężystość skóry i mięśni oraz stopień nawilżenia. Dzięki takiej diagnozie zostania dobrana odpowiednia technika masażu oraz preparaty, które będą użyte.

Najpierw skóra jest tonizowana wodą termalną, następnie pokryta kremową maską, która przygotowuje twarz do zabiegu. Po zmyciu maski kosmetyczka masuje naszą twarz. Taki zabieg rozluźnia napięcie mięśniowe, modeluje owal twarzy, wzmacnia skórę, stymuluje regenerację kolagenowych włókien oraz przepływ krwi. Do masażu często używane są szklane kule, zimne kamienie, delikatne pędzle czy pałeczki bambusowe. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja serum łagodzącego oraz masaż energetyzujący.

Masaż powinien być wykonywany dwa razy w tygodniu w seriach po 6 lub 12 zabiegów. Intensywność kuracji zależy od wieku skóry i jej stanu. Po odbyciu kompletu zabiegów warto raz w miesiącu poddawać się zabiegowi przypominającemu.