Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Poduszki ortopedyczne – dlaczego warto je mieć?

Wiele z nas prowadzi siedzący tryb życia, mało się ruszamy, przebywamy na świeżym powietrzu, za to dużo czasu spędzamy w pracy lub przed telewizorem. Sprawia to często, że pojawiają się problemy z kręgosłupem, powodujące bóle i w konsekwencji prowadzące do powstawania zmian zwyrodnieniowych. Poprzez napięcie mięśni, które fundujemy sobie nieprawidłową postawą, mamy problemy ze snem i koncentracją, które odbijają się na naszym zdrowiu.

Dobrze jest więc zaopatrzyć się w poduszki ortopedyczne, które pomogą nam utrzymać kręgosłup w odpowiednim miejscu, złagodzą napięcia i zmniejszą ból. Można jest stosować na co dzień. Nie chodzi tu bowiem tylko o poduszki, na których śpimy. Istnieją także poduszki, które podtrzymują odcinek lędźwiowy czy piersiowy podczas długotrwałego siedzenia.

Poduszki odciążające odcinek szyjny, mają na celu podczas snu jak najbardziej rozluźnić szyję i sprawić, by miała odpowiednie ułożenie. Nie należy kupować pierwszej lepszej, trzeba je dobrać do swojego wzrostu, wagi oraz  pozycji, w której śpimy. Wszystko to zapewnia prawidłowe działanie poduszki oraz gwarantuje lepszy i wygodny sen. Poduszki podtrzymujące kręgosłup w odpowiednim ułożeniu podczas siedzenia, odciążają zazwyczaj odcinek lędźwiowy i przynoszą dużą ulgę, zapobiegając niekorzystnym zmianom w kręgosłupie.

seniorzy.PL