Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

Ksiazka Madra Babcia

Już 24 sierpnia przez Warszawę przejdzie parada Seniorek i Seniorów. To optymistyczne wydarzenie, prezentujące różnorodność środowisk osób starszych w Polsce. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym oraz przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie.

Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin, koncerty, występy, pokazy, zajęcia warsztatowe. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne. W tym między innymi wystąpienie Beaty Boruckiej – najsłynniejszej babci polskiego Internetu, autorki bloga Mądra Babcia.

Drogie babcie, proponuję się trochę ubarwić i zaraz wzrośnie energia i samoocena. Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, a wcześniej to były żarty! Idźmy z duchem czasu – komputer, tablet, Internet, aplikacje i inne cuda są do opanowania. Trzeba tylko zachować w sobie ciekawość świata i chęć do poznawania nowych rzeczy! – mówiła w wywiadzie dla portalu Polka 50 Plus.

Blogerka opowie o tym, jak budować dobre, zdrowe relacje z dorosłymi dziećmi, innymi dziadkami w rodzinie, a także opiekunkami i nauczycielami wnuków. Podzieli się sprawdzonymi sposobami dogadywania się z bliskimi reprezentującymi różne pokolenia i podpowie, jak być mądrą babcią w coraz szybciej zmieniającym się świecie.

Spotkanie odbędzie się o godz. 13.30 podczas Pikniku Pokoleń.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Mądrej Babci, gdzie będzie można zakupić książkę z autografem autorki.

Stoisko będzie czynne również po wystąpieniu Pani Beaty.

Beata Borucka

Mądra Babcia (Beata Borucka)

Najsłynniejsza babcia polskiego Internetu. Autorka poczytnego bloga Mądra Babcia, prezenterka Babcia TV oraz właścicielka bijącego rekordy popularności fan page’a na Facebooku Mądra Babcia.

Jej misją jest wzmocnienie roli babci w wychowywaniu dzieci, a także podpowiadania jak być nowoczesną, mądrą babcią. Na świat patrzy z humorem i dystansem. W jej życiu, książkach, czy fraszkach satyra przeplata się z refleksją, odwagą, a nawet buntem. Ma dorosłą córkę i trójkę wnucząt, których uwielbia z wzajemnością.

W roku 2017 otrzymała tytuł Kobieta Roku w dziedzinie coaching i edukacja dorosłych.