Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Biblioteka zlokalizowana w centrum handlowym

Galeria Bemowo

Ruszyła Spotykalnia w Galerii Bemowo, czyli pierwsza w Warszawie biblioteka zlokalizowana w centrum handlowym. W Centrum Handlowym Galeria Bemowo nastąpiło oficjalne otwarcie Spotykalni, czyli biblioteki sąsiedzkiej pełniącej jednocześnie rolę Biblioteki Publicznej oraz Miejsca Aktywności Lokalnej. To pierwsza biblioteka w Warszawie zlokalizowana w centrum handlowym. Miejsce powstało z inicjatywy p. Burmistrz Urszuli Kierzkowskiej oraz Zarządcy Galerii Bemowo – firmy Apsys Polska.

Oficjalnego otwarcia Spotykalni w Galerii Bemowo dokonali Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Dyrektor Galerii Bemowo.

Spotykalnia to nowy punkt na bibliotecznej mapie Warszawy. Mieszkańcy Bemowa będą mogli tutaj nie tylko wypożyczyć książki czy skorzystać z czytelni, ale także wziąć udział w wydarzeniach związanych z kulturą i edukacją. Oferta kulturalno-edukacyjna Spotykalni to m.in. lekcje biblioteczne, konkursy, wernisaże, przedstawienia teatralne dla dzieci, warsztaty czy spotkania z autorami książek. Pierwsze takie spotkanie już 26 czerwca o godz. 18.00. W ramach Klubu Miłośników Kryminałów, Spotykalnię odwiedzi Krzysztof Koziołek, autor kryminału w stylu retro „Imię Pani”.

„Spotykalnia to kolejna inicjatywa w Galerii Bemowo wpisująca się w ideę sąsiedzkości, z którą się utożsamiamy i która stanowi trzon naszej komunikacji z klientami. Chcemy być centrum lokalnej społeczności, które wspiera i samo inicjuje ciekawe projekty, a taki właśnie cel będziemy realizować dzięki współpracy z biblioteką sąsiedzką. Spotykalnia to nie tylko miejsce propagowania kultury i czytania książek, ale także przestrzeń do spotkań i integracji mieszkańców Bemowa” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

Galeria Bemowo regularnie angażuje się w życie społeczności lokalnej. Centrum stawia na współpracę z lokalnymi partnerami m.in. władzami dzielnicy Bemowo i organizacjami pozarządowymi, wspierając tym samym inicjatywy ważne dla mieszkańców Bemowa. W ostatnim czasie Galeria Bemowo podjęła współpracę m.in. z Cyfrowym Archiwum Bemowa (wystawa prezentująca zdjęcia mieszkańców Bemowa), Stowarzyszeniem „Masław” (wycieczki z przewodnikiem po Bemowie) czy Bemowskim Towarzystwem Fotograficznym (wernisaże, wystawy fotograficzne i koncerty w bMAL Klubie Artystycznym).

Spotykalnia powstała na bazie działającego od września 2018 roku w Galerii Bemowo bMAL Klubu Artystycznego. W beMALu regularnie odbywały się lokalne niekomercyjne inicjatywy artystyczno-społeczno-kulturalne – począwszy od sobotnich poranków z atrakcjami dla dzieci, poprzez zajęcia dla seniorów, aż po wystawy fotograficzne i koncerty.

Spotykalnia jest zlokalizowana na pierwszym piętrze Galerii Bemowo, w sąsiedztwie salonu Ziaja oraz obok linii kas hipermarketu Carrefour. Biblioteka zajmuje powierzchnię 189 m2 i jest czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00-19.00, w czwartki w godzinach 10.00-17.00, a w soboty – w godzinach 11.00-14.00.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież