Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Zostań aktywnym obywatelem Sosnowca 60+ już dziś.

Sosnowiec bal

Akademia Działacza dla zaprawionych działaczy społecznych, Klub Działacza dla początkujących, granty na inicjatywy i oczywiście Uroczysta Ceremonia, czyli Bal Aktywnego Obywatela. 

Sosnowiecka Fundacja Wspierania Rozwoju Medeina zaprasza sosnowieckich seniorów w wieku 60+ do udziału w projekcie “Wespół w Zespół - Aktywni Obywatele Sosnowca”.  Projekt skierowany jest do osób 60+, którzy poszukują aktywności społecznej, nowych wyzwań, możliwości zdobycia lub podniesienia umiejętności społecznych, nowych przyjaźni, kontaktów. To właśnie dla nich została stworzona Akademia Działacza podczas, której nauczą się m.in. wystąpień publicznych, skutecznego planowania i zarządzania projektami społecznymi, wprowadzania zmian społecznych w środowisku lokalnym, pozyskiwania środków na organizację wydarzeń, a także promocji wydarzeń i skutecznej współpracy ze sponsorami. Oprócz zajęć w Akademii powołany zostanie Klub Działacza, który będzie okazją do integracji, spotkań obywatelskich, podejmowania ciekawych inicjatyw, wydarzeń lokalnych, kampanii społecznych. Liczymy na to, że takie będą powstawały. Na ich organizację będzie można pozyskać środki w postaci czterech grantów o łącznej kwocie 8 tysięcy złotych. Spotkania klubowe odbędą się w dzielnicach: Zagórze, Środula i Pogoń. Przygotowywanie tych inicjatyw będzie miało miejsce podczas narad roboczych pod okiem ekspertów. Na przełomie lutego i marca 2020 r. obywatelską aktywność potwierdzimy i podsumujemy podczas Balu Aktywnego Obywatela 60+.

Czyli, będzie się działo. Nie może Państwa zabraknąć.

Dlatego zapraszamy wszystkich sosnowiczan i sosnowiczanki 60+ do udziału.
Swój udział w projekcie można zgłosić w siedzibie Fundacji Medeina przy ul 3 maja 11 w Sosnowcu (w tym samym budynku co Stowarzyszenie Aktywne Kobiety i PTTK) oraz pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonem : 606976474.
Udział w projekcie jest bezpłatny! Nie zwlekaj, zgłoś się!

Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.