Jakie działanie wykazuje krem z mocznikiem?

krem

Krem z mocznikiem to kosmetyk idealny dla wielu osób, które chcą zadbać o zdrową i młodą skórę. Na rynku znajdziemy wiele propozycji tego typu, dodatkowo urozmaiconych cennymi składnikami naturalnymi. Jak działa wspomniany kosmetyk i dlaczego warto z niego korzystać? Co trzeba wiedzieć przed użytkowaniem?

 

Mocznik w kosmetykach

Niezawodny krem z mocznikiem to jedna z wielu propozycji, jaką mamy do wyboru. Mocznik występuje także w innych rodzajach kosmetyków, dlatego każdy może wybrać idealne rozwiązanie dla siebie. Jest to substancja o działaniu nawilżającym, produkowana naturalnie przez ludzki organizm oraz wydzielana wraz z potem i moczem. Co ciekawe, mocznik pełni istotną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji skóry! Wśród najważniejszych właściwości wymienić trzeba wiązanie cząsteczek wody w naskórku i zapobieganie ich odparowywaniu. Dzięki temu składnik wpływa na ochronę skóry przed przesuszeniem i negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Rynek oferuje różnorodne produkty z mocznikiem o odpowiednich zawartościach, a stężenie tej substancji ma wpływ na kierunkowe działanie. Jeśli zależy nam na głębokim nawilżeniu skóry, warto już teraz zainteresować się kosmetykami z mocznikiem. 

Jak działają kosmetyki z mocznikiem?

Krem z mocznikiem wykazuje właściwości nawilżające, przy czym działanie mocznika na naszą skórę jest różnorodne i zależy od stężenia substancji w formule produktu. Do wyboru mamy między innymi:

  • Kosmetyki z mocznikiem o stężeniu 10-15% - odznaczają się działaniem złuszczającym. Wspomagają regenerację i rozluźnienie skóry oraz ułatwiają złuszczanie martwych komórek naskórka. 
  • Kosmetyki z mocznikiem o stężeniu 2-10% - wyróżniają się działaniem nawilżającym, co oznacza wiązanie wody w skórze. Kosmetyki tego typu pełnią rolę klasycznego humektantu i działają podobnie do kwasu hialuronowego lub aloesu. 
  • Kosmetyki z mocznikiem o stężeniu do 2% - mają za zadanie pobudzać skórę do przeprowadzania prawidłowego procesu keratynizacji. Efektem jest zatem regeneracja i odpowiednia przebudowa naskórka. Takie stężenie oznacza ochronę przed wieloma  czynnikami zewnętrznymi, dlatego warto rozważyć zastosowanie w razie skóry suchej i wrażliwej. 

Pamiętajmy o tym, że konkretne produkty mogą odpowiadać na całkiem inne problemy skórne. Jedne mogą nam pomagać w przesuszeniach skóry, inne w łuszczeniu się lub rogowaceniu przy przebiegu AZS. Podczas wyboru należy zawsze zwracać uwagę na to, jakie jest stężenie substancji czynnej w danym produkcie! Jeśli nie do końca wiemy, jaki krem z mocznikiem będzie dla nas odpowiedni, skorzystajmy z profesjonalnej pomocy sprzedawców w sklepach z kosmetykami. 

Gdzie znajdziemy skuteczne i bezpieczne kremy z mocznikiem? Są one dostępne zarówno w aptekach i drogeriach, jak i w internetowych sklepach z kosmetykami. Tak szeroka oferta sprawia, że z powodzeniem dopasujemy kosmetyk do stanu swojej skóry i własnych oczekiwań.