Ogólnopolska Karta seniora 2024

ballet bon dla seniora

Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje osobom, które ukończyły 60 lat. Upoważnia ona do zniżek w blisko 3000 punktów *1 zlokalizowanych na terenie całego kraju, m.in. w sanatoriach, instytucjach zdrowia i kultury.

Dla ułatwienia te miejsca zostały podzielone na kategorie: sklepy, zdrowie, usługi specjalistyczne, usługi dla ludności, restauracje i kawiarnie, turystyka i noclegi, uroda, sport i rekreacja, kultura i sztuka, sanatoria i uzdrowiska, atrakcje i rozrywka, kwiaciarnie, banki, muzea, edukacja/szkolenia/konferencje, transport.

Obecnie kartę posiada blisko 550 tys. seniorów; przy czym mieszkańcy miast/gmin które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, mogą otrzymać kartę bezpłatnie, zaś pozostali mogą ją kupić uiszczając kwotę w wysokości 35 zł za rok lub 50 zł za dwa lata.

Zgłoszenie chęci zakupienia karty odbywa się za pośrednictwem formularza (dostępnego pod linkiem: https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Formularz-Ogolnopolska-Karta-Seniora-2023.pdf), który po wydrukowaniu, uzupełnieniu i podpisaniu, powinien zostać wysłany na adres w nim podany wraz z potwierdzeniem przelewu (jeśli dotyczy).

 

*1  Lista punktów znajduje się tutaj: www.oks.glosseniora.pl