Samotni seniorzy - współczesne swatki - jak i gdzie szukać

Kobieta po przejsciach lake

Portale randkowe dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

W dzisiejszych, trudnych czasach, czasach lockdownu, izolacji, osamotnienia, potrzeba kontaktu i znalezienia bliskiej osoby zyskuje na znaczeniu. Trudniej to zrobić w sposób tradycyjny, bo strach, bo ograniczenia, więc wiele osób przenosi swoją aktywność do Internetu. Nie inaczej jest w przypadku seniorów.

W sieci pojawia się coraz więcej serwisów randkowych dedykowanych grupie wiekowej 50+. W niniejszym artykule zostaną pokrótce scharakteryzowane najpopularniejsze z nich.

Razem 50 plus

(https://www.razem50plus.pl)

Serwis jest dedykowany osobom dojrzałym, które ukończyły 50 rok życia. Dostępność do ofert jest możliwa jedynie dla osób zalogowanych, co zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość kontaktowania się z biurem obsługi klienta pod numerem telefonu: 669-047-091. Seniorzy, którzy zarejestrują się i zadeklarują chęć korzystania z usług serwisu, nie ponoszą z tego tytułu kosztów i w dowolnym momencie mogą zlikwidować konto. Co więcej na stronie Internetowej serwisu można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat związków osób dojrzałych, zasad bezpiecznego randkowania w Internecie, jak również zapoznać się z historiami par, które połączyły się dzięki portalowi.

Randki dojrzałych

(https://randkidojrzalych.pl)

Jest to portal randkowy dedykowany osobom, które skończyły 40 lat. Rejestracja oraz korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, jest bezpłatne. Użytkownicy mogą stworzyć swoją galerię zdjęć, o pojemności do 5 Mb, jak również korzystać z wewnętrznej poczty mailowej. Dostęp do pełnych wersji profili użytkowników jest możliwy tylko dla osób zarejestrowanych. Posiadacze konta mogą również liczyć na wsparcie techniczne ze strony administratorów serwisu; jak również aktywnie udzielać się na forum portalu.

Singles 50

(https://www.singles50.pl)

Jest to portal dedykowany osobom dojrzałym, po 40 roku życia. Użytkownicy, dokonujący bezpłatnej rejestracji, mogą wypełnić test osobowości, w oparciu o który zostaną im zarekomendowane profile osób pasujących do nich. Serwis oferuje innowacyjną możliwość odbycia video randki, dzięki której można w bezpiecznych warunkach porozmawiać z drugą osobą oraz zdecydować jaki będzie kolejny krok w tej relacji. Dane wprowadzone przez członków portalu są bezpieczne chronione przed udostępnieniem na zewnątrz. Zgodnie z zapewnieniami administratorów, na portalu zarejestrowała się podobna liczba kobiet i mężczyzn, co zwiększa szansę na znalezienie swojej drugiej połówki.

       Wiekowi

(https://www.wiekowi.pl)

Jest to portal dedykowany dojrzałym singlom, którzy jednocześnie są zdecydowani ponieść opłaty związane z pełnym korzystaniem z jego funkcjonalności. Rejestracja na portalu jest bezpłatna, jednak obejmuje jedynie możliwość korzystania z usług podstawowych. Osoby chcące mieć dostęp do pozostałych funkcjonalności, w tym możliwość samodzielnego inicjowania kontaktów, muszą wykupić pakiet usług dodatkowych. Zdaniem twórców jest to gwarancja, że na portalu zostaną jedynie osoby, które naprawdę chcą kogoś poznać. Przydatną usługą oferowaną użytkownikom serwisu jest poradnik Pana Gapy, który prezentuje najważniejsze informacje dotyczące tworzenia profilu randkowego w Internecie.

Seniorzy mogą szukać miłości także na portalach, które nie zakładają ograniczenia wieku korzystających, ale oferują zakładki z ofertami dla osób w wieku 50+, jak: Swatka, Przeznaczeni.pl, My Dwoje, Sympatia i wiele innych.