Oferty pracy dla seniorów

Praca gardening 1

Projekty zatrudnieniowe dla seniorów – przykłady dobrych praktyk.

dr Joanna Plak

Coraz więcej pracodawców, dbając o właściwe wykorzystanie zasobów ludzkich, realizuje działania służące zarządzaniu wiekiem pracowników. A to oznacza, że doceniają oni potencjał osób w wieku dojrzałym i chętnie zatrudniają osoby, które chcą kontynuować aktywność zawodową lub powrócić na rynek pracy po przejściu na emeryturę. W niniejszym artykule zostaną omówione dwa projekty mające na celu aktywizację zawodową tej grupy wiekowej.

Senioralne Biuro Karier - Warszawa

Jedną z ciekawszych inicjatyw zatrudnieniowych, skierowanych do seniorów poszukujących pracy i pracodawców zainteresowanych ich zatrudnieniem, jest Senioralne Biuro Karier, które rozpoczęło działalność 2.01.2020 r. na warszawskim Nowolipiu. W czasie pandemii kontakt z Biurem jest możliwy drogą telefoniczną: tel. 22 636 52 98 (od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00) lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem pracownika w wieku senioralnym mogą skontaktować się z Biurem telefonicznie, pod numerami telefonów: 22 836 83 28, 797 318 712 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jak również wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej: https://cam.waw.pl/senioralne-biuro-karier/

Centrum Pracy dla Seniorów i Seniorek – Gdańsk

Głównym celem Centrum jest aktywizacja zawodowa gdańskich seniorów, którym oferowane jest wsparcie doświadczonych doradców zawodowych, nie tylko w poszukiwaniu odpowiedniej pracy, ale również w przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych. Centrum jest czynne w dni powszednie w godz. 8.30-14.30. W dobie pandemii kontakt jest możliwy pod numerem telefonu 58  500 56 36 (doradca klienta) lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie internetowej Centrum: https://www.pracadlaseniorow.pl/ znajdują się aktualne oferty pracy dla seniorów, jak również oferty placówek edukacyjnych umożliwiających osobom w wieku 50+ pobieranie bezpłatnej nauki w wybranych zawodach, co przyczynia się do zwiększenia ich szansy na znalezienie zatrudnienia.

W Internecie dostępnych jest wiele ofert pracy dedykowanych seniorom. Jednak bezpieczniej jest skorzystać z pośrednictwa Instytucji wyspecjalizowanych w prowadzeniu senioralnego pośrednictwa pracy, takich jak te omawiane w artykule. Dzięki temu osoba starsza uzyska pewność, że oferta którą jest zainteresowana, została odpowiednio zweryfikowana i jest dostosowana do potrzeb i możliwości seniorów.