Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Zaburzenia erekcji - co robić?

erotica seniorzy

Leczenie zaburzeń erekcji u dojrzałych mężczyzn

dr Joanna Plak

Choroby – w szczególności cywilizacyjne, stres, nadużywanie leków, sterydów i alkoholu przyczyniają się do zwiększenia liczby mężczyzn mających problemy z erekcją. Wielu z nich „leczy się” samodzielnie, kupując środki na potencję reklamowane w TV i dostępne bez recepty. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić lekarza, proszą o przypisanie leków na potencję. Nie jest to właściwe rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji gdy mężczyzna lata „pierwszej młodości” ma już za sobą. Lekarz powinien zdiagnozować czy za problemami z potencją nie stoi jakaś choroba lub niewłaściwy styl życia.

Często nadciśnienie determinuje problemy z erekcją. W tym przypadku wystarczy wdrożyć właściwe leczenie, by sytuacja wróciła do normy, bez konieczności faszerowania się dodatkowymi środkami- nierzadko bardziej szkodliwymi od leków przypisanych na konkretną chorobę.

Jeżeli zaburzenia erekcji nie są spowodowane chorobą lekarz może przepisać pacjentowi leki ułatwiające napływ krwi do penisa i wpływające tym samym na wystąpienie erekcji. Należą do nich: sildenafil oraz wardenafil (aktywny w okresie 30-60 minut, skuteczny przez 12 godzin), jak również tadalafil (aktywny po 30 minutach, skuteczny przez 36 godzin).

Alternatywą dla farmakoterapii jest metoda Renova, czyli terapia falą uderzeniową. Pełen cykl leczenia obejmuje cztery sesje po 20 minut w trakcie których penis jest poddawany działaniu fal dźwiękowych o niskim natężeniu. W wyniku działania fal tworzą się nowe naczynia krwionośne co wpływa na poprawę ukrwienia penisa i na erekcję. Jest to kuracja bezpieczna dla pacjenta.

Inna metoda wpierająca mężczyzn z problemem braku erekcji to iniekcje - zastrzyki z odpowiednim preparatem wstrzykiwane do penisa. Są one stosunkowo bezbolesne i działają szybko (od 10 do 15 minut). Minusem tej metody jest możliwość wystąpienia długotrwałych i bolesnych erekcji. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale bezwzględnie wymagają interwencji lekarza.

Kolejny sposób na walkę z opisywanym problemem to pompka erekcyjna. Urządzenie składa się z cylindrycznego pojemnika, pompki i pierścienia. Cylinder zakłada się na penisa, wypompowuje powietrze za pomocą pompki, w wyniku czego tworzy się próżnia a podciśnienie powoduje napływ krwi do penisa. Pompkę i cylinder się usuwa, pozostawiając pierścień zaciskowy, którego nie można usunąć w trakcie całego stosunku. Minusem tej metody jest możliwość wystąpienia siniaków oraz problemy z wytryskiem.

Jeżeli opisane powyżej metody zawiodą pozostaje wykonanie protezy penisa. Lekarze oferują dwa rodzaje takich protez. Pierwsza – sztywne pałeczki, które wprowadza się chirurgicznie do penisa. Umożliwiają cieszenie się w pełni z seksu, jednak ich wadą jest to, że penis jest cały czas sztywny. Drugi rodzaj protezy- hydrauliczna, składa się z: cylindra wczepianego do penisa, pompy wszywanej do moszny i zbiorniczka umieszczanego pod mięśniami brzucha. Penis pozostaje w stanie spoczynku do czasu, aż mężczyzna nie uruchomi pompy. Wtedy płyn, który znajduje się w zbiorniczku przepływa do penisa i powoduje wystąpienie erekcji. Proteza umożliwia pełne cieszenie się seksem. Ryzkiem tego rozwiązania jest możliwość uszkodzenia mechanizmu.

Jak wynika z artykułu mężczyźni u których występuje problem z erekcją mają wiele możliwości wyleczenia się z tej przypadłości. Wybór metody najbardziej odpowiedniej dla pacjenta powinien być skonsultowany z lekarzem i poprzedzony szczegółowym wywiadem lekarskim badającym przyczyny wystąpienia dysfunkcji.

Komentarze  

#1 Guest 2019-08-05 08:17
Metoda Renova, czy ktoś z Panów miał doświadczenie z taka metoda leczenia? Czy jest jakiś pozytywny skutek? Czy to po prostu naciąganie pacjenta na koszta, jak np akupunktura. Wbijają igłę w ucho i ma przestać boleć stopa:)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież