Farba do włosów blond - jakie odcienie wybrać?

farba do wlosow

Znalezienie idealnej farby do blond włosów to często ogromne wyzwanie. Stajemy przed wieloma dylematami, które trzeba dokładnie przemyśleć. Na szczęście rynek oferuje wiele produktów wysokiej jakości, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające panie znajdą coś dla siebie! Jak zatem wybrać idealny odcień farby do blond włosów?

Jakie propozycje są popularne w ostatnim czasie?

Popielaty blond

Niezawodna farba do włosów blond występuje w wielu wersjach, a jej wybór jest zawsze kwestią indywidualną. Pierwsza propozycja dla miłośniczek blondu na włosach to odcień popielaty. Nie wskazuje ona jedynie na jasne kolory, lecz także na nieco ciemniejsze blondy, pozbawione cieplejszych refleksów. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Taki kolor jest z powodzeniem wybierany przez kobiety o różnych typach urody. Najlepiej komponuje się jednak ze słowiańskimi rysami twarzy, jasną oprawą oczu i jasną karnacją. Można się pokusić nawet o platynowy blond, który zapewnia unikalny kontrast przykładowo z niebieskimi oczami!

Platynowe i popielate włosy mogą stanowić niezwykle wdzięczne tło dla twarzy. Niwelują drobne niedoskonałości i nie wyostrzają rysów, dlatego sprawdzą się u osób z wydatnymi kośćmi policzkowymi. Poza tym stanowią strzał w dziesiątkę wtedy, gdy chcemy pokryć siwiznę i postawić na trwałą koloryzację. Odrosty są w tym wypadku mniej widoczne, w przeciwieństwie do ciemniejszych odcieni. 

Karmelowy blond

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest karmelowy blond, stanowiący najcieplejszy odcień z palety barw. Często jest to dosyć ciemny blond, zwłaszcza gdy wybierzemy farbowanie w domieszką brązu i z miedzianymi refleksami. Komu jest polecany taki odcień fryzury? To dobra propozycja głównie dla kobiet o ciepłym typie urody. Dobrze współgra z brązowymi lub zielonymi tęczówkami oraz z karnacją o brzoskwiniowym odcieniu. To nie oznacza jednak, że panie z chłodniejszą cerą i niebieskimi oczami nie mogą wybrać farby w kolorze karmelowego blondu! To opcja uniwersalna bez względu na wiek, dlatego jest doceniana przez nastolatki i starsze panie. 

Miodowy blond

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się także miodowy blond, najchętniej wybierany w okresie wiosennym. Kojarzy nam się z promieniami słońca i stanowi połączenie tradycyjnego blondu z domieszką brązu. To z pewnością sprawia, że uzyskujemy efekty głębokie i wielowymiarowe, zależne od natężenia i rodzaju światła. Kto może sobie pozwolić na taką koloryzację? Jak już wiadomo, miodowy blond jest ciepłym odcieniem, dlatego świetnie wygląda u kobiet z ciepłym typem urody (różowa lub brzoskwiniowa cera, zielone, brązowe lub piwne oczy).

Warto zauważyć, że miodowy blond nie podkreśla niedoskonałości i ciekawie komponuje się praktycznie z każdą stylizacją i każdym makijażem. Ostrożność powinny jednak zachować kobiety o chłodnym typie urody. 

Podsumowując, warto zauważyć, że włosy blond mogą przybierać bardzo różnorodne odcienie. W procesie wyboru idealnej farby dla siebie, zawsze warto korzystać z profesjonalnej pomocy ekspertów.