Policjanci w Koziegłowach na spotkaniu ze Seniorami 2024 rok

Policja w Kozieglowach

Policjanci z Myszkowa spotkali się z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koziegłowach. Bezpieczeństwo seniorów to główny temat spotkania z mundurowymi. Stróże prawa zachęcali słuchaczy do noszenia elementów odblaskowych.

Galeria TUTAJ

Myszkowscy policjanci spotkali się  seniorami działającymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Koziegłowach. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Seniorze nie daj się oszukać’’ oraz ,,Na drodze patrz i słuchaj''. Policjanci już na samym początku spotkania zwrócili uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych. Informowali zebranych, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Co zrobić, żeby nie dać się oszukać lub okraść, uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach, spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców. Na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie powiatu myszkowskiego. 

logo policja

Następnie mundurowi przedstawili seniorom, na czym polega kampania pod hasłem ,,Na drodze patrz i słuchaj''. Głównym celem działań jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Spotkanie wzbudziło wiele emocji i pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi. Na zakończenie spotkania, każdemu z uczestników wykładu przekazano elementy odblaskowe.