Jak pozbyć się drugiego podbródka?

podbrodek

Podwójny podbródek to problem natury estetycznej, który często stanowi powód niższej samooceny i jest postrzegany jako niedoskonałość estetyczna. Chociaż w celu zniwelowania tej przypadłości opracowano wiele różnych ćwiczeń, nie zawsze są one skuteczne lub nie mamy na co dzień na tyle motywacji i czasu, aby konkretne aktywności wykonywać w sposób sumienny i regularny.

Są też jednak inne sposoby na podwójny podbródek wykonywane w ramach medycyny estetycznej.

Skąd bierze się podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to potoczne określenie dla nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej pod brodą, co powoduje wrażenie występowania dodatkowego podbródka i jednocześnie stanowi problem estetyczny. Podwójny podbródek u szczupłej osoby może występować równie często, jak u kogoś z nadmiernymi kilogramami. Wówczas za ten fakt odpowiadają anatomiczne predyspozycje genetyczne.

Podwójny podbródek u kobiet, jak i mężczyzn może też występować na skutek nadwagi lub otyłości. Wówczas kumulująca się tkanka tłuszczowa gromadzi się także w przestrzeni pod brodą. Stopniowa utrata elastyczności i jędrności skóry związana z upływem czasu to kolejne powody, w związku z którymi może pojawić się podwójny podbródek. Przyczyny tego nieestetycznego fałdu niekiedy też ściśle wiążą się z nieprawidłową postawą.

Podwójny podbródek – zabieg czy ćwiczenia?

Aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty w walce z podwójnym podbródkiem, warto zastosować zarówno odpowiednio dobrane ćwiczenia, jak i specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Trzeba pamiętać, aby wszelkie masaże i aktywności związane z problematycznym obszarem były wykonywane regularnie i co najmniej trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia na podwójny podbródek warto też uzupełnić właściwą pielęgnacją ujędrniającą, nawilżającą i bogatą w kolagen.

Nieocenioną pomocą i zarazem odpowiedzią na pytanie, jak usunąć podwójny podbródek w sposób skuteczny i trwały, są odpowiednio dobrane zabiegi. Do wyboru są zarówno procedury inwazyjne, jak i nieinwazyjne. Aby zabieg na podwójny podbródek był jak najlepiej dopasowany, należy skorzystać z profesjonalnej konsultacji specjalisty, który dobierze właściwą metodę w zależności od stopnia zaawansowania problemu, charakteru zmian oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Jak leczyć podwójny podbródek – metody nieinwazyjne

Zabiegi nieinwazyjne są polecane osobom, u których problem podwójnego podbródka nie jest zbyt duży. Do wyboru jest termolifting oraz oddziaływanie na tkankę tłuszczową ultradźwiękami, dzięki czemu tkanka zostaje podgrzana, dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu i w efekcie ujędrnienia oraz napięcia skóry. Taki zabieg na podwójny podbródek powoduje też zredukowanie tkanki tłuszczowej.

W celu poprawy wyglądu podbródka i pozbycia się niedoskonałości w tej okolicy warto też zastosować masaż na podwójny podbródek przeprowadzany za pomocą urządzeń wyposażonych w głowice działające próżniowo. Skoncentrowane i intensywne, niejonizujące fale ultradźwiękowe to metoda HIFU, która pozwala uzyskać oczekiwany efekt w stosunkowo krótkim czasie. W tym przypadku zadowalające rezultaty często można dostrzec już po wykonaniu jednego zabiegu.

Jak usunąć podwójny podbródek? Metody inwazyjne

Podwójny podbródek można też usunąć za pomocą zabiegów małoinwazyjnych, takich jak lipoliza iniekcyjna. Podczas takiej procedury w obszar zabiegowy zostaje wstrzyknięty preparat, który rozpuszcza komórki tłuszczowe i powoduje zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej.

Zabiegiem, który zalicza się do działań inwazyjnych i pozwalających pozbyć się nawet zaawansowanego problemu podwójnego podbródka oraz uzyskać niemal natychmiastowy efekt wysmuklenia, jest liposukcja. Miejscowe odessanie tłuszczu z podwójnego podbródka warto też połączyć z radiofrekwencją, co wpłynie na ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry w obszarze zabiegowym. Podobne efekty można uzyskać również przy zastosowaniu endolasera. Wszystkie spośród wymienionych zabiegów, a także inne procedury pomocne w likwidowaniu podwójnego podbródka oraz innych niedoskonałości estetycznych oferuje Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.