AGD do zabudowy - na co zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt?

agd

Urządzasz nowoczesną kuchnię? Jeśli zależy ci na tym, by wnętrze budziło zachwyt domowników i gości, zdecyduj się na sprzęty do zabudowy! Wiąże się to zwykle z generalnym remontem, jednak to inwestycja na lata. Zobacz, czym się kierować wybierając odpowiednie urządzenia!

AGD do zabudowy - czy warto?

Wiele osób decydujących się na kuchnię w zabudowie wskazuje przede wszystkim estetyczne aspekty tego rozwiązania. Faktycznie - pomieszczenie prezentuje się elegancko i spójnie. Żadne urządzenia nie wystają poza linię mebli ani nie przytłaczają wnętrza. Mowa szczególnie o lodówce, która na niewielkim metrażu może wizualnie zabierać bardzo dużo miejsca. Tymczasem kuchnia w zabudowie to również wiele korzyści praktycznych, z których mogłeś do tej pory nie zdawać sobie sprawy.
Najlepszy przykład? Wymiana sprzętu nie pociąga za sobą zmian estetyki wnętrza. Nie musisz spędzać godzin, dopasowując kolor nowej lodówki do kuchenki albo zmywarki. Odpada również czasochłonne czyszczenie frontów urządzeń - odciski palców nie prezentują się dobrze i wymagają regularnego usuwania.
Kuchnia w zabudowie świetnie sprawdzi się również w aneksach kuchennych połączonych z salonem. Dlaczego? Zabudowane urządzenia działają ciszej - w końcu to dodatkowa izolacja! Jeśli w twoim mieszkaniu jest dużo otwartych przestrzeni, AGD w zabudowie wydaje się najlepszym rozwiązaniem, by działanie urządzeń nie przeszkadzało w pracy i wypoczynku.

Sprzęt do zabudowy - czy ma wady?

Jak widzisz, lista atutów sprzętów AGD do zabudowy jest długa! Czy mają one wady? Najważniejszą jest zwykle bardziej utrudniona instalacja w porównaniu z modelami wolnostojącymi. Dlatego najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Możesz zamówić montaż w sklepie online, kupując zmywarkę czy lodówkę.
Trudniejszy dostęp do urządzenia jest także w przypadku ewentualnej naprawy. Odpowiedni fachowiec sobie jednak z tym poradzi. Pomóc może też zakup urządzenia sprawdzonej firmy, która zbiera pozytywne opinie użytkowników.
Do listy minusów można też dodać mniejszy wybór sprzętów niż w przypadku propozycji wolnostojących. Dlatego dobrze wiedzieć, czego konkretnie szukasz i porównywać oferty poszczególnych producentów, by wybrać najlepsze urządzenie, dostosowane do twoich potrzeb i budżetu.

O czym pamiętać, kupując sprzęt do zabudowy?

Lista parametrów, na które warto zwracać uwagę w przypadku sprzętów do zabudowy jest właściwie taka sama jak dla modeli wolnostojących - z wyjątkiem atrakcyjnego designu. Za to wygodne w użytkowaniu, dobrze zaprojektowane wnętrze jest już jednym z najważniejszych punktów na liście! Kupując sprzęt do zabudowy, powinieneś jednak przede wszystkim patrzeć na wymiary urządzenia. Pamiętaj, że musi się ono swobodnie zmieścić w obudowie. Jeśli masz wątpliwości, jaki wymiar lodówki dobrać do istniejącej zabudowy twojej kuchni, skorzystaj z doradztwa pracowników sklepu - konsultanci mogą ci pomóc także online, na czacie! Dzięki temu masz pewność, że sprzęt, na który się zdecydujesz, będzie pasował do twojej kuchni, a montaż przebiegnie szybko i sprawnie.
Nie ignoruj opinii innych użytkowników. Recenzje poszczególnych produktów jasno pokazują, które sprzęty dobrze sprawdzają się nawet wiele miesięcy po zakupie! Dużo pozytywnych ocen zwiększa prawdopodobieństwo, że będziesz zadowolony z nowej lodówki czy zmywarki!
A jeśli znudzi ci się kuchnia w zabudowie? Możesz zastanowić się nad urozmaiceniem wnętrza, dodając jedno wolnostojące urządzenie, na przykład lodówkę w stylu retro. Dobrze komponuje się ze spójnie zaprojektowaną przestrzenią!
Nie jesteś jeszcze gotowy na taki krok i zależy ci na wizualnej perfekcji? Zacznij wybieranie najlepszych sprzętów do zabudowy! Sprawdź zmywarki oraz lodówki do zabudowy w sklepie MediaMarkt, porównaj ich parametry i zdecyduj się na dobrze oceniane urządzenie w twoim budżecie!