Inhalatory co warto wiedzieć?

inhalator

Nebulizacja zyskuje na popularności w ostatnich latach. Stosowana jest w celu nawilżenia i oczyszczenie dróg oddechowych. Metoda ta może być stosowana także przez dzieci.

 

W tym tekście zostaną przedstawione zalety inhalacji za pomocą nebulizatorów i inhalatorów. Dowiesz się też, czym kierować się podczas wyboru urządzenia.

 Inhalacja - czym jest?

Inhalacja to podanie środka farmaceutycznego w postaci proszku, roztworu bądź zawiesiny razem z wdychanym powietrzem do dróg oddechowych. Jeżeli mowa o nebulizacji, pacjentowi podawany jest płynny lek w postaci rozpylonej mgiełki, czyli aerozolu. Metoda ta zyskuje od lat na popularności i doskonale sprawdza się w przypadku poważniejszych schorzeń górnych dróg oddechowych. Powszechnie wykorzystywana jest też w profilaktyce przeziębień. Celem nebulizacji i inhalacji jest też ułatwienie oddychania poprzez rozrzedzenie zalegającej wydzieliny, czego efektem jest łatwiejsza jej wyeliminowanie. Na stronie internetowej apteczka24.pl możesz kupić najlepszej jakości inhalatory. Pochodzą one wyłącznie od najlepszych producentów. Oferowane są wysokiej klasy inhalatory marki Vitammy, Braun, Flaem, Medel, Revlon, Honeywell i nie tylko.

Inhalatory i nebulizatory - co warto o nich wiedzieć?

Inhalator i nebulizator to urządzenie medyczne powszechnie stosowane do dostarczania leków bądź nawilżania dróg oddechowych pacjenta. Oba te urządzenia są powszechnie stosowane w leczeniu różnego rodzaju schorzeń układu oddechowego. Warto wymienić tutaj astmę, przewlekłą chorobę płuc, zapalenie oskrzeli i kilka innych. Inhalatory to przenośne urządzenia dostarczające lek w postaci aerozolu do płuc. Złożone są z pojemnika na lek, maski oraz ustnika, przez które pacjent oddycha. Inhalatory mogą być napędzane siłą mięśni pacjenta. W tym przypadku mowa o modelach dawkowych. Napędzane są też sprężonym powietrzem bądź zastosowaniem energii elektrycznej.
Nebulizator to urządzenie przekształcające lek w postaci cieczy bądź roztworu w drobne cząsteczki, czyli mgiełkę. Do tego zadania wykorzystuje kompresor powietrza bądź ultradźwięki. Mgiełka jest dostarczana do pacjenta przy zastosowaniu ustnika bądź maski. Okazuje się, że nebulizatory są powszechnie wykorzystywane przez dzieci, osoby starsze i nie tylko. Do tego dolicza się pacjentów z trudnościami w zastosowaniu inhalatorów.

Inhalatory - jakie wybrać?

Wybór inhalatora uzależniony jest od kilku istotnych kwestii. Trzeba wziąć pod uwagę typ choroby, wiek, preferencje pacjenta i nie tylko. Do tego dolicza się też umiejętność obsługi oraz zalecenia klienta. Istnieje kilka typów inhalatorów dostępnych na rynku. Bardzo popularny jest model dawkowy. Ten inhalator dostarcza lek w postaci aerozolu. Złożony jest z metalowego cylindra, który zawiera lek pod ciśnieniem, oraz ustnika, przez który pacjent oddycha. Inhalator dawkowy wymaga koordynacji oddychania i użycia, co może być trudne dla niektórych pacjentów. Często stosuje się go w połączeniu z przepływomierzem. Bardzo popularne są też przenośne inhalatory membranowe oraz inhalatory pneumatyczno-tłokowe. Są one bardzo skuteczne w zwalczaniu objawów wielu chorób. Mogą być też stosowane przez dzieci, co jest niewątpliwą ich zaletą.

Zestaw do nebulizacji

Zestaw do nebulizacji to kompletny zestaw urządzeń i akcesoriów stosowanych do przeprowadzania nebulizacji, czyli dostarczenia leków w postaci mgiełki do dróg oddechowych. Złożony jest z kompresora powietrza, nebulizatora, węża powietrznego, ustnika bądź maski. Dostępny jest w przystępnej cenie.