Aplikacje randkowe dla seniorów – na co powinniśmy uważać?

Randka na portalu 1

Portale randkowe to doskonały sposób na poznanie drugiej połówki lub nowych znajomych. Na całym świecie z takich aplikacji codziennie korzystają miliony osób w każdym wieku. Podpowiadamy, jak zacząć swoją przygodę z randkowaniem online i jednocześnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Randki internetowe to normalna sprawa

Internet to dziś naturalny sposób na poznawanie innych osób. Często praca zdalna i emerytura utrudniają zawieranie nowych znajomości, które naturalnie następowałoby w miejscu pracy. Seniorzy zazwyczaj wiedzą dokładnie jaki rodzaj związku i typ partnera preferują, a liczne dostępne aplikacje randkowe umożliwiają łatwe sortowanie najbardziej dopasowanych kandydatów.

Największa przeszkoda to po prostu przełamanie się i przyzwyczajenie do technologii i kultury cyfrowej w kontekście witryn randkowych. Seniorzy często obawiają się internetowych randek, bo nie czują się komfortowo w kontaktach z ludźmi, których nie spotkali na żywo. Jest to w pełni zrozumiałe, jednak warto zauważyć, że po wymianie kilku wiadomości i połączeń dochodzi do pierwszego spotkania i dalej już kontakt przebiega w sposób tradycyjny.

Jak stworzyć ciekawy profil?

Najlepiej stworzyć profil, który będzie autentyczny. Warto zamieścić realne fotografie i szczerze napisać o swoich oczekiwaniach. Nie ma sensu mijać się z prawdą jeśli chodzi na przykład o wiek, wzrost czy wykorzystanie zdjęć z przed wielu lat. Z drugiej jednak strony nie można udostępniać zbyt wielu informacji prywatnych, gdyż w sieci roi się od naciągaczy.

Oszustwa na portalach randkowych zdarzają się na co dzień – dlatego kilka pozytywnych, naturalnych zdjęć, wiek i imię w zupełności wystarczy. Z pozostałymi danymi, jak nazwisko, profil na Facebooku, numer telefonu – warto wstrzymać się do czasu spotkania na żywo i osobistego zapoznania drugiej osoby. Uwaga też na fotografie, na których w tle znajdują się informacje prywatne, jak na przykład tablice rejestracyjne lub adres zamieszkania.

Każda działalność w sieci wiąże się w koniecznością zachowania odpowiednich kroków bezpieczeństwa, ale bez przesady. Nadużycia zdarzają się tak jak wszędzie i naprawdę, wystarczy odrobina ostrożności. Jeśli rozmówca z nieskończoność odkłada spotkanie na żywo, prosi o przesłanie pieniędzy albo zaczyna poruszać podejrzane tematy – zaleca się od razu skasować parę i przestać pisać z taką osobą. Na pierwsze spotkanie najlepiej umówić się w miejscu publicznym, a o lokalizacji poinformować zaufanego przyjaciela.

Pozytywne nastawienie kluczem do sukcesu

Główna zasada: nie ma czego się wstydzić. Mimo że pisanie wiadomości może wydawać się sztuczne, rozmówca znajduje się w dokładnie takim samym położeniu. I najważniejsze: prawdopodobieństwo odnalezienia bratniej duszy po kilku kliknięciach jest bardzo małe – tak jak w życiu realnym. Trzeba porozmawiać z kilkoma osobami i z pewnością na horyzoncie pojawi się ktoś, z kim wymiana zdań będzie przyjemna. Randki online wymagają czasu.

Nie ma sensu odkładać spotkania na żywo w nieskończoność. Kwadrans przy kawie powie więcej niż miesiące pisania. Warto potraktować cały proces korzystania z aplikacji jako zabawę. Perspektywa poznania kogoś nowego, pójścia w ładne miejsce, wymiana zdań i poglądów – to wszystko może być świetną rozrywką samą w sobie nawet jeśli przy kilku pierwszych randkach nie pojawi się chemia.