Nowy projekt edukacyjny jest dla kobiet - Joanna Keszka

Joanna Keszka

Czy jesteście gotowe/gotowi na zmiany w życiu i w seksie? W 2023 przygotowuję coś dużego i fantastycznego. To będzie wielki pakiet wiedzy o zaprzyjaźnianiu się z seksualnością. Będę informować was o zbliżaniu się premiery tego projektu. Już w tym roku skorzystacie z kompendium wiedzy o tym, co nam robi dobrze w seksie.

                To naturalna, normalna część życia. Jednak większość ludzi ma problem z mówieniem otwarcie o pragnieniach czy obawach z nią związanych. Tak bardzo boją się tego, co inni sobie o nich pomyślą, czy nie spotka ich odrzucenie, lekceważenie, szybka i surowa ocena.

Jednak wszyscy zarówno ci z nas, którzy o tym rozmawiają, jak i ci, którzy ze wstydu i strachu milczą na ten temat, wszyscy jak jeden mąż mamy potrzeby i pytania z tym związane. To powinna być część naszego życia, która niesie ze sobą radość, czułość, przyjemność, pewność siebie, a nie źródło niepokoju czy wstydu. Jednak niełatwo ogarnąć ten temat, bo krąży wokół niego tak dużo informacji, a większość z nich jest oceniająca, zawstydzająca, wbijająca w poczucie winy, albo po prostu nieprawdziwa. Mówię oczywiście o seksie.

                Cipka, łechtaczka, szpara sromowa, a nawet bezpośrednia i konkretna prośba w łóżku w stylu: ”zrób mi, to proszę…”, wciąż przez większość społeczeństwa są odbierane jako wulgarne i brzydkie słowa. Słowem „wulgarna dziwka” cały czas piętnuje się dziewczyny i kobiety, które chcą mieć w życiu i w seksie więcej swobody i przyjemności.

                Kobietom wysyła się niejasne komunikaty, na temat seksu: czasem, że chodzi o wygląd (seksi) albo o zdobycie partnera i utrzymanie związku, a często powtarza się opinie, że ten seks to tylko kłopot, kolejny obowiązek w slalomie między codziennym, nieustannym odkurzaniem, praniem i gotowaniem i wstyd, jak się wyda, że pomimo lat socjalizacji i nakłaniania do tego, żebyśmy się zadowalały zadowalaniem innych, my też mamy swoje marzenia i fantazje erotyczne. Podaje się zagmatwane i sprzeczne wskazówki.

                Dlatego w 2023 roku startuję z nowym, dużym projektem edukacyjnym. Przygotowuje materiały, które pomaga kobietom być w dobrej relacji z ciałem i z seksualnością. Dzielę się wiedzą jak mieć więcej intymności, przyjemności i równości w łóżku i w związkach. Ten projekt ma pomóc w budowaniu dobrych relacji ze sobą oraz ze swoimi partnerami i partnerkami.

                Mój nowy projekt edukacyjny jest dla kobiet, które czuć się pewniej i swobodniej w przestrzeni seksualnej. I dla mężczyzn, którzy chcą dowiedzieć się jak dawać kobietom przyjemność. Więcej szczegółów już wkrótce.

                Joanna Keszka