Bal Seniora z Wigorem Poraj. Żarki-Letnisko 2022 rok.

Bal Seniora Poraj 2022 1

Świetnej zabawy, super poczucia humoru i ogromnej radości życia mogliby pozazdrościć emerytom i rencistom z Gminy Poraj wszyscy, a szczególnie młodsi. Członkowie nowopowstałego Stowarzyszenia Seniorów „Wigor” Gminy Poraj i zaproszeni goście spotkali się w sobotę 19 listopada, w remizie OSP w Żarkach-Letnisku, by tanecznie i kulinarnie celebrować Dzień Seniora. Wspólne święto skupiło wielu chętnych do zabawy.

logo UG Poraj

Tańce, poczęstunek, liczne konkursy i dobra zabawa, to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników obchodów „Dnia Seniora”, który obchodzono w Żarkach-Letnisku, w sobotę 19 listopada. Spotkania seniorów z tej szczególnej okazji odbywały się od 18 lat. Były organizowane przez Klub „Czarka” w Żarkach-Letnisku. W tym roku, po raz pierwszy organizatorem było Stowarzyszenie Seniorów „Wigor” Gminy Poraj, które powstało przed paroma miesiącami i ma za zadanie aktywizację środowiska seniorów Gminy Poraj.

Organizacji Balu Seniora podjęli się seniorzy z Żarek-Letniska zrzeszeni w tej organizacji. Impreza zorganizowana została z myślą o osobach, które osiągnęły już przysłowiową jesień życia. Zarząd Stowarzyszenia i skupieni wokół niego niezawodni seniorzy, całym sercem oddani są sprawom osób starszych, pracują wspólnie na to by emerytom i rencistom przyjemniej płynął czas, by znajdowali oparcie również w swoim środowisku.

Galeria TUTAJ

Wspaniała zabawa dała gościom wiele uśmiechu i radości. Do tańca grał solista, który zapewnił wszystkim świetną zabawę, podczas której nikogo nie trzeba było wyciągać na parkiet.

Spotkanie było również okazją do świętowania 80-tych urodzin członków Stowarzyszenia Wiesława Skóry i Jadwigi Skowron. Z życzeniami i prezentami do jubilatów przybyli m.in.: wójt Katarzyna Kaźmierczak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Klimek, radny Rady Powiatu w Myszkowie Mariusz Karkocha, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. J.Gniatkowskiego w Poraju Magdalena Ryziuk – Wilk i z-ca kierownika Referatu Organizacyjnego Spraw Społecznych Andrzej Kozłowski. Emeryci pokazali, że świetnie potrafią się bawić i miło spędzać czas na integracji.